Hızlı Randevu

Hastane Randevu talebim için aranmak istiyorum.

Hastane Randevu

Hastane Randevu talebimi şimdi oluşturmak istiyorum. RANDEVU AL

"Ücretlendirme hakkında bilgi almak için
444 77 99 numaralı çağrı merkezimizi arayabilirsiniz"

Buradasınız:

Gazete 35. Sayı

Yıl:6 Sayı:35


Yayın Tarihi : 16.1.2015


* Adınız Soyadınız : * Arkadaşınızın Adı Soyadı :
* Mail Adresiniz : * Arkadaşınızın Mail Adresi :
Mesajınız
loading

ISSUU Adresi : http://issuu.com/centraltr/docs/gazete-central-35_baski_1

Gazete Konu Başlıkları

- Ortopedik Hastalarda PRP Tedavisi

PRP tedavisi son 10 yılda estetik cerrahi ve çene cerrahi problemlerinin çözümünde tedavi amaçlı veya tedaviyi güçlendirme, destekleme amaçlı olarak yaygın olarak kullanılmaya başlamış bir uygulama. Bu uygulama bir süredir ortopedik problemlerin çözümünde de yaygın olarak kullanılmaya başlamıştır.

- Kurdeşen Oldum Diye Üzülmeyin

Bazı hastalıklar hastalar için olduğu kadar doktorlar içinde can sıkıcıdır. Ürtiker (halk arasında kurdeşen, dabaz diye anılır) deride kendiliğinden ortaya çıkan kaşıntılı kızarıklıklar ve kabarıklıklar olarak tarif edilebilir. Bu deri hastalığının 6 haftadan fazla devam etmesi  kronik ürtiker olarak tarif edilir.

- Ses Sağlığı ve Koruma Önerileri

Meslekleri önemli derecede seslerine bağımlı olan kişiler profesyonel ses kullanıcısı olarak ifade edilmektedir. Sanatçılar, siyasetçiler, öğretmenler, çağrı merkezi çalışanları, avukatlar, öğretmenler, din görevlileri bu gruba dahil olan meslek gruplarındandır. Profesyonel ses kullanıcıları ses sistemlerini normal kişiden daha fazla gereksinim duyarlar, bu da ses hastalıkları açısından yüksek risk grubu içinde olduklarını gösterir.

- Gece Öksürüğü "Krup" Olabilir

Soğuk havalar çocuklarda birçok rahatsızlığa sebep olabiliyor. Özellikle kış aylarında salgın halinde görülen krup sendromu bu hastalıkların başında geliyor. Halk arasında "yalancı kuşpalazı" olarak bilinen bu sendrom, çocuklarda öksürük nöbetleri ve geceleri havlamayı andıran sesleri çıkarmalarıyla kendini belli ediyor.

- Laparoskopik Fıtık Cerrahisi

Fıtık, karındaki kasların zayıflaması veya yırtılması sonucu gelişen vücut dışına doğru oluşan şişliklerdir. Bu şişlikler karın zarının karın duvarından dışarı çıkması nedeniyle oluşan keseleşmelerdir..

- Zayıflık ve Kilo Alma Diyetleri

Zayıflıkta şişmanlık gibi sağlık riskleri taşıyan bir durumdur. Beden kitle indeksi 18,5 altında olan bireyleri zayıf olarak kabul edilir..

- Myofasiyal Gevşetme Tekniği

Myofasiyal gevşetme tekniği, 3 boyutlu olan ayak başparmağından başlayıp başa kadar bütün vücuttaki dokuları, hücreleri ve her sistemi saran “fasya” adı verilen kılıfın gevşetilmesi tekniğidir.İnsan vücudunun %70’i sıvıdır. Faysal sistem iç organlar, sinirler ve damarlar dahil bu sıvıyı vücutta en doğru şekilde yerinde durmasını sağlar ve dışarıdan gelebilecek her türlü darbelere ve zorlanmalara karşı korur.

 

 E-BÜLTEN

Gelişmelerden haberdar olmak için mail adresinizi bırakabilirsiniz.

İptal Et Kayıt Ol

İLETİŞİM FORMU

Central Hospital hakkında şikayet, görüş ve önerilerinizi bildirebilirsiniz.

b
x
a
r
e
d
c

Bize Ulaşın 444 77 99

Kocayol Cd. Kozyatağı Sk. No.5
Kozyatağı 34742 İSTANBUL

Copyright © 2017 Central Hospital Kozyatağı
Her Hakkı Saklıdır.