Hızlı Randevu

Hastane Randevu talebim için aranmak istiyorum.

Hastane Randevu

Hastane Randevu talebimi şimdi oluşturmak istiyorum. RANDEVU AL

"Ücretlendirme hakkında bilgi almak için
444 77 99 numaralı çağrı merkezimizi arayabilirsiniz"

Buradasınız:

Gazete 37. Sayı

Yıl:6 Sayı:37


Yayın Tarihi : 11.5.2015


* Adınız Soyadınız : * Arkadaşınızın Adı Soyadı :
* Mail Adresiniz : * Arkadaşınızın Mail Adresi :
Mesajınız
loading

Gazete Konu Başlıkları

- Obezite Cerrahisi ile Sağlıklı Hayata Merhaba

Kilo problemi nedeniyle 6 aydır insülin kullanmak zorunda kalan Seval Çınar,  ailesinin de desteğiyle Obezite Cerrahisi ile Tüp Mide ameliyatı olmaya karar verdi. Yakınlarının tavsiyesiyle Central Hospital Genel Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Rafet Yiğitbaşı’na muayene olmaya karar verdi. Muayene, tetkikler ve yapılan değerlendirmelerin ardından ameliyat planlandı.

- Ayak Başparmak Şekil Bozukluğu “Halluks Valguz”

Ayak şekil bozuklukları içerisinde düztabanlıktan sonra en yaygın görülen şekil bozukluğu, ayak başparmağının şekil bozukluğudur. Hafif şekillerinde, görünüm problemi dışında soruna yol açmaz. Ancak ileri formlarında ağrı ve ayakkabı giymekte zorlanma gibi ciddi şikâyetlere yol açar.  Yürümeyi engelleyebilir, çirkin bir ayak yapısı gösterebilir.

- Yumuşak Doku Romatizması “Fibromiyalji”

Fibromiyalji sendromu kronik bir kas-iskelet sistemi hastalığıdır. Halk arasında kas romatizması olarak bilinen fibromiyaljinin en belirgin özelliği sırtta, boyunda, omuzlarda ve kalçalarda belirgin derecede hissedilen yaygın kas ağrılarıdır. Hastanın yaşam kalitesini ciddi ölçüde düşüren bir sağlık problemi olduğundan mutlaka tedavi edilmelidir.

- Baharda Tiroit Kontrollerinizi İhmal Etmeyin

Bahar aylarında yaşanan ani sıcaklık değişimleri metabolizmanın yavaşlamasına neden olabilir. Bu durumdan en çok bağışıklık sistemi etkilenir. Bağışıklık sisteminde oluşan değişimler tiroit hastalıklarına yol açabilir.

- Ortodonti ile Güzel Gülümseyin

Gülümsetmek bir sanattır ve bu sanatı en iyi icra edenler ortodonti uzmanlarıdır. Ortodontik tedavi, daha sağlıklı bir ağız ve daha hoş bir görünüm kazandırmanın yanı sıra, dişlerin bir ömür boyu sağlam kalabilmesine yardımcı olur.

- Huzursuz Bacak Sendromu

Huzursuz bacak sendromu (HBS), hastanın uzun süre hareketsiz kaldığı durumlarda ya da uykuya geçiş sırasında bacaklarda ortaya çıkan rahatsız edici hisler olarak tanımlanır. Bu sendrom kişilerin uyku kalitesini büyük ölçüde etkilediğinden uyku bozukluklarının da önemli sebeplerinden biridir.

- Obezite İdrar Kaçırmayı Tetikliyor

İdrarını tutamama yetişkinlerde sosyal yaşamı zorlaştıran, gerek fiziksel gerekse de psikolojik birçok hastalığa neden olan en önemli sağlık sorunlarından biri. Yetişkinlerde aşırı kilo alımına bağlı olan obezite, halk arasında “alt ıslatma” olarak bilinen idrar kaçırma problemini tetikliyor.

- Gebelikte Omega 3 ve Omaga 6 Önemli

Gebelikte Omega 3 ve Omega 6 içeren besinleri tüketmek, anne ve bebek sağlığı açısından çok önemlidir.  Gebelik boyunca Omega 3 desteği alan annelerin, bebeklerinin ortalama 172 gram daha ağır, 0.7 cm daha uzun ve baş çevrelerinin 0.5 cm daha geniş olduğu saptanmıştır.

- 0-12 Ay Dönemi Bebeklerde Göz Gelişimi Nasıl Olur?

Bebeklerin görme gelişimi anne karnında başlar. Ancak diğer duyu organlarına göre en geç görme duyuları gelişir. Bebekler ilk doğdukları andan itibaren çok az bir görme becerisine sahip olsalar da zaman içerisinde görme duyuları hızlanır.

- Vücudun Faydalı Uyaranı Ateş

Bebeklerde ve çocuklarda görülen ateş, ebeveynlerin en tedirgin olduğu konuların başında geliyor. Ancak ateş, bilinenin aksine çocuk için zararlı bir faktör değil. Tam tersine çocukta gelişebilecek herhangi bir rahatsızlığın belirlenmesine ve erken önlem alınmasına yardımcı oluyor.

- Rahim Ağzı Kanseri ve Aşı Yöntemleri

Rahim ağzı kanserlerinin %99’u HPV’ye bağlıdır, bunların da %70’i HPV-16 ve HPV-18 etkendir. Değişik serotipler için hazırlanan partiküller ile halen kullanılmakta olan iki farklı aşı geliştirilmiştir.

- En Sık Görünen Psikolojik Hastalık “Bipolar Bozukluk”

Toplumsal sorumluluklar, çocukluk çağı sendromları ve aile içinde yaşanan birtakım sorunlar, bireylerin duygu durumlarında ani iniş-çıkışlar, fazla enerjik olma, umursamazlık, kibir ve depresyona eğilim gibi psikolojik dalgalanmalara yol açabiliyor.

- Saçlarınıza İkinci Baharı Yaşatın

Soğuk ve yağışlı havalar yerini bahar aylarına bıraktı. Yaz aylarına girmeden hem kendinizi hem de saçlarınızı yenilemenin tam zamanı… Peki, saçların sağlıklı, canlı, parlak ve hacimli olabilmesi için neler yapılmalı? Saç bakım ürünleri seçerken nelere dikkat edilmeli?

YAKLAŞAN EĞİTİMLER

E-BÜLTEN

Gelişmelerden haberdar olmak için mail adresinizi bırakabilirsiniz.

İptal Et Kayıt Ol

İLETİŞİM FORMU

Central Hospital hakkında şikayet, görüş ve önerilerinizi bildirebilirsiniz.

b
x
a
r
e
d
c

Bize Ulaşın 444 77 99

Kocayol Cd. Kozyatağı Sk. No.5
Kozyatağı 34742 İSTANBUL

Copyright © 2017 Central Hospital Kozyatağı
Her Hakkı Saklıdır.