Hızlı Randevu

Hastane Randevu talebim için aranmak istiyorum.

Hastane Randevu

Hastane Randevu talebimi şimdi oluşturmak istiyorum. RANDEVU AL

"Ücretlendirme hakkında bilgi almak için
444 77 99 numaralı çağrı merkezimizi arayabilirsiniz"

7 Soruda Lazer Epilasyon

İstenmeyen tüylerden kalıcı bir şekilde kurtularak, tüm mevsimleri rahat geçirmenin en hızlı ve sağlıklı yolu lazer epilasyondur.
7 Soruda Lazer Epilasyon

27 Mart 2019, Çarşamba | Cildiye (Dermatoloji)

Lazer epilasyon nedir?

Lazer, kabaca tek dalga boyunda yoğunlaştırılmış ışık demektir.  Lazer epilasyonda cilde uygulanan lazer ışını, çevre dokuya zarar vermeden cildi geçerek kıla renk veren melanin tarafından kıl kökünde yoğunlaşır ve kıl kökünü tahrip eder. Böylece kıl kökü kıl üretme kabiliyetini yok eder.

 

Lazer epilasyon kimlere uygulanır?

En iyi sonuçlar beyaz tenli ve koyu renkte kıla sahip olan kişilerde alınmaktadır.  Ancak cildin ve kılın rengine bağlı olarak gerekli doz ve süre ayarlamaları yapılarak aynı sonuçlar elde edilmektedir.  Lazer epilasyon 12 yaşından itibaren kadın ve erkeklere koyu renkte kıla sahip olan herkese uygulanır.

 

Lazer epilasyon esnasında canım yanar mı?

Hayır. İşlem esnasında ve sonrasında acı duymazsınız.

 

Lazer epilasyon nasıl uygulanır?

Tedavi edilecek bölgedeki uzun kıllar kısaltılır.  Saniyeden daha kısa sürede cilde uygulanan lazer ışını çevre dokuya zarar vermeden cildi geçerek kıl kökünü etkisiz hale getirir. Tedavi edilecek alanın genişliğine bağlı olarak işlem birkaç dakikadan birkaç saate kadar sürer.  Tedaviden sonra en fazla 15 gün içinde kıllar kendiliğinden dökülür.  İşlemden hemen sonra günlük aktivitelere başlanabilir.

 

Lazer epilasyon için neden bir seans yeterli değildir?

Seans süresi, sayısı, aralığı; uygulama yapılacak bölgeye göre değişmektedir çünkü tedaviye en iyi yanıtı veren büyüme evresindeki tüy sayısı her bölgede farklıdır. Kişilerin etnik farklılıkları, hormonal farklılıklar, beslenme, kullandığı ilaçlar vb. seans süresini etkileyebilmektedir.

 

Lazer epilasyon öncesi ve sonrası nelere dikkat etmek gerekir?

Bir ay öncesine kadar ağda, cımbız, epilatör gibi yöntemlerle kıllar alınmamış olmalıdır.  Bir ay içinde solaryuma girilmemiş, güneş banyosu yapılmamış olmalıdır. Sonrasında ise kişi 15 güne kadar güneşlenmemeli ve solaryuma girmemelidir.  Doktorumuzun uygun gördüğü bir ürünü kullanmalı ve iki seans arasında kökten alacak bir yöntem uygulamamalıdır.

 

Lazer epilasyon sonuçları kalıcı mıdır?

Kullanılan yüksek teknoloji lazerler ile, etkin dozlarda yapılan tedavilerde, bölgede bitmiş bir tüylenmenin, yeniden başlaması olası görünmemektedir.

 


Cildiye (Dermatoloji) Bilgi & Randevu 444 77 99 veya e-randevu hizmetinden yararlanarak iletişime geçebilirsiniz.

YAKLAŞAN EĞİTİMLER

E-BÜLTEN

Gelişmelerden haberdar olmak için mail adresinizi bırakabilirsiniz.

İptal Et Kayıt Ol

İLETİŞİM FORMU

Central Hospital hakkında şikayet, görüş ve önerilerinizi bildirebilirsiniz.

b
x
a
r
e
d
c

Bize Ulaşın 444 77 99

Kocayol Cd. Kozyatağı Sk. No.5
Kozyatağı 34742 İSTANBUL

Copyright © 2017 Central Hospital Kozyatağı
Her Hakkı Saklıdır.