Hızlı Randevu

Hastane Randevu talebim için aranmak istiyorum.

Hastane Randevu

Hastane Randevu talebimi şimdi oluşturmak istiyorum. RANDEVU AL

"Ücretlendirme hakkında bilgi almak için
444 77 99 numaralı çağrı merkezimizi arayabilirsiniz"

Cilt Germede Ameliyatsız Yöntem; İple Yüz Germe

İple yüz germe yöntemi ameliyatsız lokal anestezi ile yapılan bir cilt germe tekniğidir. Yaklaşık 30-45 dakika kadar süren, kısa süreli bir işlemdir. İşlemi yaptıran kişi sosyal yaşantısına, günlük aktivitelerine hemen geri dönebilir.
Cilt Germede Ameliyatsız Yöntem; İple Yüz Germe

05 Nisan 2016, Salı | Cildiye (Dermatoloji)

İple yüz germe yöntemi nasıl uygulanır?

Alerji yapmayan polidiaksanon iplerin ince uçlu iğneler yardımıyla cilt altına birbirleri ile çapraz bir konumda olacak şekilde enjekte edilmesi esasına dayanır. Bu şekilde elastikiyeti azalmış cilt ve cilt altı dokuların yeniden yapılandırılması sağlanır.

 

İple yüz germe yöntemi ile ne hedeflenir?

İple yüz germe yönteminin temelinde, azalan kolajenin yerine, derinin  tekrar kolajen üretmesine teşvik edici bir mekanizma yatmaktadır. Sorunlu alana işlenen ipler aynı zamanda güçlü bir lifting etkisi de sağlar. Cilt altına yerleştirilen ipler reaksiyon yaratarak  biyolojik fibroblast, kolajen ve elastin üretmeye başlar. Bu durum, iple yüz germe uygulamasında hedeflenen lifting ve antiaging etkisini de artıran önemli bir olaydır.

 

Etkisi 2 yıla kadar devam eder

Ciltte ortalama 6 ay kalan ipler cilt altında eriyip kaybolur ancak cildin yenilenme, kırışıklıkların giderilmesi ve sarkmalara karşı etkisi devam eder. Bu yeniden yapılanma 2 yıl kadar sürer.

 

Hangi bölgelere uygulanır?

Yüzdeki alın kırışıklıkları, gözaltı torbaları, gülme çizgileri, çene çizgileri, boyun sarkmaları, gıdı bölgesi, kol bölgesi, doğum sonrası görülen karın sarkmaları ve kalçalarda gerdirme için yaptırılabilir.  

 

Yöntemin avantajları nelerdir?

Yöntemin en büyük avantajı ameliyatsız bir işlem olmasıdır. Genel anestezi gerektirmez. Üstelik oldukça kısa süreli bir işlemdir; yaklaşık 30 – 45 dakika kadar sürer. İşlemi yaptıran kişi sosyal yaşantısına, günlük aktivitelerine hemen geri dönebilir.

İple yüz germe uygulamasında hastaya lokal anestezi işlemi uygulandığından, hastada görülebilecek herhangi bir anestezik komplikasyon riski de bulunmamaktadır.  Uygulama öncesinde kan sulandırıcı, ağrı kesici ve aspirin türevi ilaçlar 1 hafta önceden kesilmelidir.

 

Uygulama sonrası evre nasıldır?

Uygulama sonrasında hastanın cildinde hafif derece şişlik ve morlukların oluşması normaldir ancak bu durum kısa bir süre sonra kendiliğinden kaybolacaktır. Uygulamadan sonraki 20 günlük süreçte yüz bölgesine baskı uygulayacak, ovma, sert bir şekilde kaşıma, yüz üstü uyuma gibi aktivitelerden kaçınılması gereklidir.

 

Uzman hekim uygulaması

Ameliyatsız iple yüz germe işlemi uzman ve deneyimli kişiler tarafından yapılmalıdır. Bu yöntem hastanemizde Uzman Dermatolog tarafından yapılmaktadır.


Cildiye (Dermatoloji) Bilgi & Randevu 444 77 99 veya e-randevu hizmetinden yararlanarak iletişime geçebilirsiniz.

YAKLAŞAN EĞİTİMLER

E-BÜLTEN

Gelişmelerden haberdar olmak için mail adresinizi bırakabilirsiniz.

İptal Et Kayıt Ol

İLETİŞİM FORMU

Central Hospital hakkında şikayet, görüş ve önerilerinizi bildirebilirsiniz.

b
x
a
r
e
d
c

Bize Ulaşın 444 77 99

Kocayol Cd. Kozyatağı Sk. No.5
Kozyatağı 34742 İSTANBUL

Copyright © 2017 Central Hospital Kozyatağı
Her Hakkı Saklıdır.