Hızlı Randevu

Hastane Randevu talebim için aranmak istiyorum.

Hastane Randevu

Hastane Randevu talebimi şimdi oluşturmak istiyorum. RANDEVU AL

"Ücretlendirme hakkında bilgi almak için
444 77 99 numaralı çağrı merkezimizi arayabilirsiniz"

Erken Teşhis İçin Check-up Şart!

Ülkemizde birçok insan “bana bir şey olmaz” düşüncesiyle ne yazık ki düzenli olarak sağlık kontrollerini yaptırmıyor. Oysa yarın ne olacağının hiçbir garantisi yok. Uzmanlar hastalıklarla savaşmanın en kolay ve doğru yolunun erken tanı ve tedavi olduğunu belirtiyor.
Erken Teşhis İçin Check-up Şart!

25 Şubat 2019, Pazartesi | Check Up

Sağlıklı kişilerin geleceğe yönelik sağlık risklerini belirleyerek, erken tanı ile  hastalığı  baştan teşhis etmeye yönelik yapılan muayene, laboratuar ve tarama yöntemlerinin araştırmalarına check-up denir. Kişinin bir şikayeti varsa ona yönelik olarak yapılan uzman hekim muayenesi ve laboratuar araştırmaları ise check-up değildir.

ERKEN TEŞHİS HAYAT KURTARIR

Hastalıkların, özellikle de kronik hastalıkların birçoğunda günlük yorgunluk ve strese bağlı olarak hafif belirtilerle seyrettiği fark edilebilir. Organların kullanım kapasitelerine göre de bazen kalıcı hasarlar ve belirtiler yaşanabilir. Eğer bir hastanın sağlığı bu sürece girdiyse, bu noktadan sonra yapılacak tedaviler pahalı ve zor olabilir. Bu sebeple daha sonradan ortaya çıkabilecek bir hastalığın veya var olan riskin erken tanısının yapılabilmesi için check-up programlarının aksatılmaması oldukça önem taşır.

DÜZENLİ CHECK-UP YAPTIRARAK

  • Belirtileri ortaya çıkmayan bir hastalık teşhis edilebilir.
  • Bazı hastalıklarla ilgili risk durumlarına karşı önlemler alınabilir.
  • Bulaşıcı hastalıkların erken teşhisi sağlanabilir ve diğer insanlara yayılması engellenebilir.

YILDA EN AZ 1 KEZ YAPTIRILMALI

Yapılacak basit bir kan tahlili ile kalp hastalığı riski tespit edilebildiği gibi küçük birkaç tetkik sayesinde ise kanser gibi risk grubunda olan hastalıklar da başlangıç aşamasında fark edilebilir. Daha sağlıklı ve konforlu bir ömür yaşamak için; check-up programları uzman hekimler kontrolünde yılda en az 1 defa mutlaka yaptırılmalıdır. Eğer kişide daha önceden bir risk saptanmış ise ilgili uzmanın önerdiği sıklıkta hastaya yönelik testler tekrarlanmalıdır.

HER YAŞ VE CİNSİYETE UYGUN

Her yaş grubunda ve cinsiyetteki kişiler için yapılacak check-up programları vardır. Anne karnındaki bebekte oluşabilecek risklerde dahi erken tanı araştırmaları yapılabilir. 25-30 yaşına kadar sağlıklı olduğumuz düşünülmekle birlikte, bu yaşlarda da ailesel risk faktörlerine göre faklı check-up programları uygulanabilir.

TEŞHİS EDİLEMEYECEK HASTALIK YOK

Check-up ile teşhis edilemeyecek hastalık yoktur. Ancak insan ve biyolojik canlı çevre söz konusu olduğundan, check-up sırasında çok yeni gelişmekte olan bazı sorunlara tanı konamayabilir. Bu durum oldukça seyrek görülür.

HEM ZAMAN HEM EKONOMİK KAYIPTAN KURTULUN

Check-up programlarında standart ve kapsamlı olarak taramalar yapılır. Ayrıca kanser tarama ve görüntüleme yöntemleri de kullanılır. Ancak unutulmamalıdır ki hastalandıktan sonra kişinin yapacağı sağlık giderleri, harcayacağı zaman, emek ve kalıcı mağduriyetler göz önüne alındığında check-up programları oldukça ekonomik kalmaktadır.  

Check-up programlarımız hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.


Check Up Bilgi & Randevu 444 77 99 veya e-randevu hizmetinden yararlanarak iletişime geçebilirsiniz.

YAKLAŞAN EĞİTİMLER

E-BÜLTEN

Gelişmelerden haberdar olmak için mail adresinizi bırakabilirsiniz.

İptal Et Kayıt Ol

İLETİŞİM FORMU

Central Hospital hakkında şikayet, görüş ve önerilerinizi bildirebilirsiniz.

b
x
a
r
e
d
c

Bize Ulaşın 444 77 99

Kocayol Cd. Kozyatağı Sk. No.5
Kozyatağı 34742 İSTANBUL

Copyright © 2017 Central Hospital Kozyatağı
Her Hakkı Saklıdır.