Hızlı Randevu

Hastane Randevu talebim için aranmak istiyorum.

Hastane Randevu

Hastane Randevu talebimi şimdi oluşturmak istiyorum. RANDEVU AL

"Ücretlendirme hakkında bilgi almak için
444 77 99 numaralı çağrı merkezimizi arayabilirsiniz"

Gürcistan’dan Central’a “Yeni Bir Hayata Merhaba”

Küçük yaşta vücudunda ciddi yanıklar oluşan Tekla G, annesiyle birlikte tedavi olmak için geldikleri Central Hospital’da yaşadıklarını anlattı.
Gürcistan’dan Central’a  “Yeni Bir Hayata Merhaba”

06 Mayıs 2016, Cuma | Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi

Yaşadıklarınızı Anlatır Mısınız?

Tekla G. Merhaba ben Tekla 16 yaşındayım. Üç yaşındayken kaynar suyun içine düşmüşüm ve vücudumun göğsümden aşağısı neredeyse tümü yandı. Beni hastaneye götürdüler ve bir ay yoğun bakımda kaldım. Bu süreç de birçok farklı tedavi yöntemi uygulanmış. 5-6 yaşlarıma geldiğimde ‘Z Plasti’  denen ameliyat yapıldı, başlarda her şey yolunda gittiyse de iyileşme yeterli düzeyde olmadı. 2013 yılında yeni bir ameliyatla deri nakli yapıldı ama daha önceki gibi yine sonuç alınamadı. Genç bir kız olduğum için yanık izlerinin yok olması veya daha az görünmesi için tedavi arayışlarımız hep sürdü. Daha küçük yaşlarımda hep diğer arkadaşlarıma özendim, onlar gibi oyunlar oynayamadım, koşamadım, denize giremedim. İçimde yanıkların tedavi edileceğine dair hep bir umut taşıdım. Yurtdışında bu tip yanıkların nasıl tedavi edildiğini ve nerede tedavi olabileceğimi ailem ile birlikte araştırmaya başladım.

Central Hospital’ı Nasıl Tercih Ettiniz?

Lera G; (Anne) Gürcistan’da da çok iyi tedaviler yapılıyor fakat biz farklı ülke ve farklı bir doktor tarafından da bir görüş almak istedik. Böylelikle hastane ve hekim araştırmaya başladık. Bizi doğru yönlendireceğine inandığımız bir akrabamızın önerisiyle Central Hospital ile iletişime geçtik. İletişime geçtiğimiz hasta transfer birimindeki çalışandan aldığımız bilgiler ve Plastik Cerrahi hekiminin yapılacak ameliyatla ilgili bizi yönlendirmesi sonucunda tedaviye başlamaya karar verdik. Böylelikle İstanbul’a yolculuğumuz başladı. 

Tedavi Çok Başarılı Oldu

Lera G; (Anne) Ameliyat sonrası genel duruma bakarsak, yıllardır yapılan tedavilerden çok daha iyi sonuçlar aldık. Bu kadar iyi bir tedavi için oldukça makul bir ücret ödedik.  Bu anlamda da Central’ı tercih ettiğimiz için mutluyuz. Herkese tekrar tekrar her konuda bu denli özenli ve ilgili oldukları için teşekkür ederiz. Yakınlarıma ve yurtdışında tedavi olmak isteyenlere mutlaka Central Hospital’ı önereceğim. Verilen tıbbi tedavinin yanı sıra hastalarını aileden biri olarak görmeleri ve önemsemeleri önemliydi. 

Tıbbi Tedavi ve Hastane Hizmetlerini Değerlendirir misiniz?

Tekla G; İstanbul’a geldikten 2 gün sonra hastaneye yatışım yapıldı. Ameliyat öncesi doktor bana nelerin yapılacağını ameliyatın ne kadar süreceğini, endişe etmememi ve her şeyin yolunda gideceğini söyledi. 2 gece hastanede kaldım. Annem hep yanımdaydı ve beni hiç yalnız bırakmadı. Hastanede kaldığım sürede doktorlar, hemşireler ve tercümanlığımızı yapan çalışanların iletişiminden ve bana yaklaşımlarından çok memnun kaldım. Biz Central’ı kendi evimiz gibi benimsedik. Taburcu olduktan sonra 20 gün kontroller için hastaneye geldiğimizde aileden biri gibi olmuştuk.

Lera G; (Anne) Anlatmak istediğim küçük bir anektod var. Kızım Tekla ile İstanbul’a gelirken bir sorun yaşadık. Kızımın pasaport süresinin bittiğini fark etmemişiz, dolayısıyla İstanbul’a girişte kızımın girişine izin verilmeyeceğini ve Gürcistan’a geri gönderileceğini söylediler. Kızım 16 yaşında henüz reşit olmadığı için buradan ‘tek başına seyahat edebilir’ belgesini çıkartmam gerekiyordu. Bu süreçte Central Hospital adına Uluslararası hasta danışmanınız ve tercümanımız Osman Şeyhoğlu konsolosluk işlemlerinin hızlıca çözümlenmesinde ve tüm detaylarda bize çok yardımcı oldu. Hastanenin sorumluluğunda olmamasına rağmen bizi sahiplenmeleri çok kıymetliydi. Bu nedenle de hastaneye ve Osman Bey’e yardımlarından dolayı ayrıca minnettarlığımı iletmek isterim.

Uzman Görüşü

Hastamız 3 yaşında sıcak su ile yanmış. 2006, 2013 yıllarında bacaklarda oluşan deformite ve  izler nedeniyle ameliyat edilmiş. Hastanın her iki uyluk ve diz bölgelerinde şekil bozuklukları ile izler mevcuttu.  Her iki bacak arkasında bulunan bantlaşmaya neden olan izlerine yönelik Z plasti flepleri uygulandı. Ayrıca çukurlaşmaya neden olan bölgelere hem deri kalitesini iyileştirmesi hem de o bölgeleri doldurmak amacıyla yağ enjeksiyonu uygulandı. Ameliyat öncesinde sonraki süreçte farklı ameliyatların olabileceği iletildi. Taburculuk sonrasında 6 ay sonra kontrol ve bazı bölgelere tekrar yağ enjeksiyonu ile liposuction planlandı.


Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Bilgi & Randevu 444 77 99 veya e-randevu hizmetinden yararlanarak iletişime geçebilirsiniz.

YAKLAŞAN EĞİTİMLER

E-BÜLTEN

Gelişmelerden haberdar olmak için mail adresinizi bırakabilirsiniz.

İptal Et Kayıt Ol

İLETİŞİM FORMU

Central Hospital hakkında şikayet, görüş ve önerilerinizi bildirebilirsiniz.

b
x
a
r
e
d
c

Bize Ulaşın 444 77 99

Kocayol Cd. Kozyatağı Sk. No.5
Kozyatağı 34742 İSTANBUL

Copyright © 2017 Central Hospital Kozyatağı
Her Hakkı Saklıdır.