Hızlı Randevu

Hastane Randevu talebim için aranmak istiyorum.

Hastane Randevu

Hastane Randevu talebimi şimdi oluşturmak istiyorum. RANDEVU AL

"Ücretlendirme hakkında bilgi almak için
444 77 99 numaralı çağrı merkezimizi arayabilirsiniz"

İmplant Tedavisi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Dental implantlar çeşitli nedenlerle dişlerini kaybetmiş hastalarda diş eksikliklerinin ortadan kaldırılarak hastanın estetik ve fonksiyonunun yeniden kazandırılması amacıyla çene kemiğinin içerisine yerleştirilen yapay diş kökleridir.
İmplant Tedavisi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

20 Aralık 2017, Çarşamba | Ağız, Çene ve Diş Sağlığı

Günümüzde kullanılan implantlar, genellikle vücut dokuları ile uyumlu, alerjik reaksiyona sebep olmayan, dayanıklılığı oldukça yüksek olan titanyum materyalinden yapılırlar.

 

İmplant Hangi Durumlarda Uygulanır?

Dental implantlar, hem tek hem de çoklu diş eksikliklerinin tedavisinde, geleneksel tedavi yöntemlerinin neden olduğu estetik ve fonksiyonel problemleri ortadan kaldırmak amacıyla başarıyla uygulanmaktadır. Dental implantlar, normal yara iyileşme kapasitesine sahip, ağız hijyeni iyi olan ve yeterli kemik miktarına sahip her yaştan hastaya uygulanabilir.

 

İmplantların Avantajları Nelerdir?

  • Tek diş eksikliklerinde, yandaki dişlerin kesilip küçültülmesi sonucu yapılan köprülere göre daha avantajlıdır çünkü boşluğun yanındaki dişlere herhangi bir işlem yapılmadığı için komşu dişler zarar görmemiş olur.
  • Birden fazla diş eksikliğinin olduğu durumlarda, yapılan hareketli kancalı protezlerin verdiği rahatsızlık ortadan kalkmış olur.
  • Tüm dişlerini kaybetmiş hastalarda ise yapılan implant üstü sabit veya hareketli protezler sayesinde, geleneksel hareketli protezlerin çiğneme esnasında hareket etmesi ve dokularda travmaya neden olması gibi problemlerin önüne geçilmektedir.
  • Ayrıca uzun süre dişsiz kalan bölgelerdeki kemik erimeye başlar, implant uygulaması sonrası ise implantlar doğal diş gibi davranarak yerleştirildiği bölgede oluşabilecek kemik kaybını engellemeye yardımcı olur.

 

Dental implant süreci nasıl ilerler?

İmplant uygulaması lokal anestezi altında ilgili bölge uyuşturularak yapıldığı için sanılanın aksine oldukça konforlu bir işlem olup işlem esnasında herhangi bir ağrı veya rahatsızlık hissedilmez. İmplantların yerleştirilme süresi, yapılacak implant sayısı ve yerleştirilecek bölgeye göre değişmekle birlikte ortalama 30-60 dakika arasında değişmektedir. İlk 7-10 günlük iyileşme sürecinin sonunda hastalar normal hayatlarına devam edebilmektedir. İkinci aşama olan protez aşamasına geçmek için ise implantların kemik içerisine yerleştirilmesinden sonra alt çenede ortalama 2-3 ay, üst çenede ise 4-6 aylık bekleme süresi vardır.

 

İmplant sonrası ağız bakımı önemli…

Tedavinin başarısını arttırmanın en önemli kısımlarından biri de hasta tarafından yapılan ağız bakımıdır. İşlem sonrası bölgenin temiz tutulması, operasyondan sonraki günden itibaren diş fırçalama ve ağız gargaraları yoluyla sağlanmalıdır. İşlem sonrası çok şiddetli ağrı veya şişlik beklenmez. Bu noktada hastanın, hekimin tavsiyelerine uyması, gerekli medikal destek ile iyileşme döneminde ortaya çıkabilecek sorunların önüne geçecektir. 


Ağız, Çene ve Diş Sağlığı Bilgi & Randevu 444 77 99 veya e-randevu hizmetinden yararlanarak iletişime geçebilirsiniz.

YAKLAŞAN EĞİTİMLER

E-BÜLTEN

Gelişmelerden haberdar olmak için mail adresinizi bırakabilirsiniz.

İptal Et Kayıt Ol

İLETİŞİM FORMU

Central Hospital hakkında şikayet, görüş ve önerilerinizi bildirebilirsiniz.

b
x
a
r
e
d
c

Bize Ulaşın 444 77 99

Kocayol Cd. Kozyatağı Sk. No.5
Kozyatağı 34742 İSTANBUL

Copyright © 2017 Central Hospital Kozyatağı
Her Hakkı Saklıdır.