Hızlı Randevu

Hastane Randevu talebim için aranmak istiyorum.

Hastane Randevu

Hastane Randevu talebimi şimdi oluşturmak istiyorum. RANDEVU AL

"Ücretlendirme hakkında bilgi almak için
444 77 99 numaralı çağrı merkezimizi arayabilirsiniz"

Kadın Hastalıklarında Laparoskopik Cerrahinin Kullanımı ve Avantajları

Kadın Hastalıklarında Laparoskopik Cerrahinin Kullanımı ve Avantajları

15 Haziran 2016, Çarşamba | Kadın Hastalıkları (Jinekoloji)

Laparoskopi;  Açık ameliyatlar sonrası teknolojinin de yardımıyla keşfedilmiş hastaya az travmalı bir ameliyat yöntemidir. Kadın hastalıklarında genelde, genel anestezi altında göbek deliğinden ince bir kameranın yardımıyla karın içi organların bu ışık ve kamera düzeneğiyle görüntülenmesi prensibine dayanan işlemdir.  

Hastanın durumuna gore farklı noktalardan giriş yapılabilir. Giriş deliği sayısı yine hastanın durumuna göre bir yada birden fazla olabilir. Görüntüleme sırasında karında açılan milimetrelik deliklerden içeri sokulan yardımcı aletler ile tedavi de olanaklıdır. 

Rahim, her tür yumurtalık kistleri, rahim kanseri, rahimden ur , kadında sıklıkla görülen miyom çıkarılması, rahim sarkması, tüplerin bağlanması, bebeği olmayanlarda araştırma ve tedavi gibi kadın hastalıkları ameliyatlarının büyük bir kısmı laparoskopik olarak yapılabilmektedir.

Halk arasında kapalı, kansız, bıçaksız ameliyat olarak da tanımlanan laparoskopi, 1980 li yıllardan beri tıp alanında tanı ve takiben tedavi amaçlı kullanılmaya başlanmıştır. Teknolojinin de ilerlemesiyle gelişen laparoskopik cerrahi, günümüzde oldukça güvenli bir seçenektir.

Karın boşluğundaki birçok ameliyat günümüzde laparoskopik olarak yapılabilir duruma gelmiştir.

 

Laparoskopik cerrahinin avantajlarını şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Hastanede daha kısa yatış süresi sağlanmaktadır. Açık ameliyatta söz konusu olan birkaç günlük ameliyat sonrası yatışa göre laparoskopik cerrahi sonucu taburcu olma süreci çok daha hızlıdır.
  • Milimetrik delikler ile karına girildiği için daha estetik bir görünüme sahiptir.
  • Ameliyat sonrası daha az ağrı oluşmaktadır.
  • Enfeksiyon, yapışıklıklar , yara yerinde fıtık oluşması gibi istenmeyen operasyon sonu durumlar daha ender görülür. Bu nedenle oluşabilecek risk daha azdır. Bu oran binde üçtür.
  • Ameliyat sonu iyileşme, günlük aktiviteye geri dönme daha hızlı gerçekleşir. Bu nedenle hasta için işe erken dönebilmenin verdiği ekonomik kazanç söz konusudur.
  • Ayrıca operatör için daha geniş bir görüş alanı ve saha emniyeti sağlar.  Bu avantajları göz önüne alınınca, laparoskopik cerrahi günümüzde sıkça seçilen yüz güldürücü bir yöntem haline gelmiştir.

Kadın Hastalıkları (Jinekoloji) Bilgi & Randevu 444 77 99 veya e-randevu hizmetinden yararlanarak iletişime geçebilirsiniz.

YAKLAŞAN EĞİTİMLER

E-BÜLTEN

Gelişmelerden haberdar olmak için mail adresinizi bırakabilirsiniz.

İptal Et Kayıt Ol

İLETİŞİM FORMU

Central Hospital hakkında şikayet, görüş ve önerilerinizi bildirebilirsiniz.

b
x
a
r
e
d
c

Bize Ulaşın 444 77 99

Kocayol Cd. Kozyatağı Sk. No.5
Kozyatağı 34742 İSTANBUL

Copyright © 2017 Central Hospital Kozyatağı
Her Hakkı Saklıdır.