Hızlı Randevu

Hastane Randevu talebim için aranmak istiyorum.

Hastane Randevu

Hastane Randevu talebimi şimdi oluşturmak istiyorum. RANDEVU AL

"Ücretlendirme hakkında bilgi almak için
444 77 99 numaralı çağrı merkezimizi arayabilirsiniz"

Lazer Epilasyon Yöntemi

Lazer epilasyon güvenli midir?
Lazer Epilasyon Yöntemi

14 Mart 2018, Çarşamba | Cildiye (Dermatoloji)

Tıbbın önemli teknolojik buluşlarından olan lazer son 30–40 yıldır gelişerek birçok alanda (göz ameliyatlarından diş dolgusuna kadar) güvenle kullanılmaktadır. Bu kullanım alanlarından biri de lazer epilasyondur.  Doğru vakada doğru lazer ve doz seçilerek güvenli kullanım sağlanır.  FDA ( Amerikan İlaç ve Gıda Kurumu ) onaylı cihazlar ABD’den İngiltere’ye, Avustralya’ya kadar birçok gelişmiş ülkede kullanılmaktadır.

Lazer epilasyon nasıl uygulanır?

Lazerin epilasyon yapma mekanizması, milisaniyelik atışlarla cilde uygulanan lazer ışını, çevre dokuya zarar vermeden cildi geçerek, seçici olarak kıl kökünde yoğunlaşır, burada ısı oluşturur ve kıl kökünü tahrip eder.  Birbirini izleyen ortalama 6-8 seans sonunda, uygulama yapılan bölge tüylerden tamamen arınır.

Tek seansta istenmeyen tüylerden kurtulmak mümkün müdür?

Hayır, mümkün değildir.  Çünkü kıl köklerinin hepsi aynı büyüme evresinde değildir.  Uygulama esnasında olgun fazda (anogen) olan kıl kökleri etkilenir. Dinlenmekte ve gerileme fazındaki kıl kökleri etkilenmez.  Bunlar için diğer seansların uygulanması gerekir.  Kılların renklerinde ve büyüme evrelerinde olan farklılıklardan dolayı, seans sayısı kişiye göre hatta aynı kişinin farklı bölgelerine göre değişir.  Ve seans aralıkları bölgeye göre 4-8 hafta arasında değişir.

Lazer epilasyon kimlere uygulanır?

12 yaşından itibaren koyu renkli tüyleri olan herkese uygulanabilir.  Eğer tüyler açık renkli ise yani pigmenti az, koyu renkli pigmenti hiç yok ise lazer ışığını göremeyeceği için tedaviden etkilenmez.

Epilasyon sonrası iz kalır mı?

Lazer epilasyon uygulaması sonucu ciltte kızarıklık görülmesi, beklenen bir durumdur.  Normal şartlarda, uygulamayı takip eden birkaç saat ila birkaç gün içerisinde tamamen kaybolur.  Hemen epilasyonun ardından ya da öncesinde kişinin güneşlenmesi veya solaryuma girmesi, kalıtımsal pigmentasyon problemi bulunması gibi özel durumlarda, ciltte açık veya koyu renklenmeler görülebilir. Genel olarak bu durumlar geçicidir ve zaman içerisinde geride hiçbir iz bırakmadan kaybolur.

Lazer epilasyon düşünüldüğünde ne yapılması gerekir?

Öncelikle uzman dermatolog tarafından hastanın görülüp değerlendirilmesi, tüylenmenin nedeninin araştırılması, gerekli tahlil ve tetkiklerin yapılması gereklidir.  Tedaviye başlanmadan önce tüylerin sarartılmamış olması, cımbız veya iple alınmamış olması şarttır.

 


Cildiye (Dermatoloji) Bilgi & Randevu 444 77 99 veya e-randevu hizmetinden yararlanarak iletişime geçebilirsiniz.

YAKLAŞAN EĞİTİMLER

E-BÜLTEN

Gelişmelerden haberdar olmak için mail adresinizi bırakabilirsiniz.

İptal Et Kayıt Ol

İLETİŞİM FORMU

Central Hospital hakkında şikayet, görüş ve önerilerinizi bildirebilirsiniz.

b
x
a
r
e
d
c

Bize Ulaşın 444 77 99

Kocayol Cd. Kozyatağı Sk. No.5
Kozyatağı 34742 İSTANBUL

Copyright © 2017 Central Hospital Kozyatağı
Her Hakkı Saklıdır.