Hızlı Randevu

Hastane Randevu talebim için aranmak istiyorum.

Hastane Randevu

Hastane Randevu talebimi şimdi oluşturmak istiyorum. RANDEVU AL

"Ücretlendirme hakkında bilgi almak için
444 77 99 numaralı çağrı merkezimizi arayabilirsiniz"

Saç Ekimi ile Sağlıklı Saçlara Kavuşun

Saç ekim işlemi lokal anestezi altında ortalama 6-8 saat süren, sosyal hayatı olumsuz etkilemeyen, kolay bir süreçtir. İşlem esnasında ve sonrasında genellikle herhangi bir ağrı olmamaktadır.
Saç Ekimi ile Sağlıklı Saçlara Kavuşun

23 Ekim 2018, Salı | Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi

SAÇ KAYBI NEDEN OLUR?

Yaşlılık, hormonal değişiklikler, ailede kelliğe yatkınlık, sigara, aşırı kilo alımı veya hızlı kilo kaybı, uzun süren ateşli hastalıklar, bazı ilaçların alımı veya ilaç alımının ani kesilmesi, yanık veya travma gibi birçok faktör saç kaybına yol açabilir. Saç kaybı ne kadar erken başlarsa, kellik gelişmesi de o kadar hızlı olmaktadır. 

Kadınlarda da saç kaybı olabilmektedir. Yaklaşık olarak her 5 kadından biri yaşlılık, hastalık ve menapoz sonrası oluşan hormonal değişiklikler gibi nedenlerle saç dökülmesi yaşamaktadır. Kadınlarda erkeklerdeki gibi yama tarzında bir dökülme olmaz. Bunun tersine tüm saç derisinde yaygın bir dökülme ve incelme meydana gelir.

SAÇ EKİMİNDE HANGİ TEKNİKLER KULLANILMAKTADIR?

Saç ekiminde birkaç teknik bulunmaktadır. Nakil tekniklerinden FUE ve FUT yöntemleri ile elde edilen greftler genellikle daha küçük girişimler isteyen hastalarda kullanılmaktadır. Flebler, doku genişletilmesi ve saç derisinin küçültülmesi gibi teknikler ise daha dramatik değişiklikler isteyen hastalara uygulanmaktadır. Bütün bu yöntemlerin biri veya bir kaçı birlikte kullanılabileceği gibi, saç ekimi işleminde özellikle saçın tamamına yakınının kaybedildiği bölgeler için birden fazla seans uygulanması gerekebilir.

Dünyada şu an en popüler olan FUE (folliküler unite ekstraksiyonu) tekniğinde ise bir mikromotor sayesinde yine aynı bölgeden iki kulak arasındaki saçlı alandan tek tek alınan sağlıklı saç kökleri saçsız bölgelere yine özel cihazlar yardımı ile ekilir.

CENTRAL SAÇ EKİMİ HİKAYESİ

SAÇ EKİM SÜRECİ NASILDIR?

Ense bölgesinde bulunan saçlar genetik olarak daha zor dökülür. Saç ekim işlemi bu bölgedeki uzun ömürlü saç köklerinin saçsız bölgelere taşınması işlemidir. Bunlar 1 –3 saç kökü içeren mikro veya mini greftler halindedir. Saç ekiminde sadece ekilen saçın miktarı ve alınma biçimi değil, ekilen saçların yönü, ön saç çizgisinin doğallığı da çok önemlidir.

Saç ekim işlemi lokal anestezi altında ortalama 6-8 saat süren ve bu süre içinde kişinin sosyal ihtiyaçlarını televizyon izleyerek, kitap-gazete okuyarak giderebileceği sıkıntısız bir süreçtir. İşlem esnasında ve sonrasında genellikle herhangi bir ağrı olmamaktadır. Eğer olursa da hafiftir ve ağrı kesicilerle rahatlıkla ortadan kaldırılabilir.

İŞLEM SONRASI NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR?

  • Kişi işlem bitiminden itibaren 2 gün dinlenerek günlük hayatına devam edebilir.
  • Ekim ve alım bölgesinde 5’ inci günden itibaren herhangi bir iz kalmamaktadır ve kişinin ekim yaptırdığı belli olmamaktadır.
  • İlk yıkama 3’üncü gün başlar ve 10’uncu gün ense ve ekim bölgelerindeki kabuklar kaybolur.
  • Deniz, hamam, sauna, kaplıca gibi aktivitelerden 15 gün boyunca uzak durulmalıdır. Saç ekiminden 1 ay sonra denize ve havuza rahatlıkla girilebilmektedir.
  • Ameliyat sonrası 10 gün cinsel aktiviteden, ilk 4-6 hafta ağır egzersiz ve spordan kaçınılmalıdır.

 

Saç nakli yapılan hastaların %80’inin cerrahiden yaklaşık 3 hafta kadar sonra ekilen saçlarının tamamı veya bir kısmı dökülür. Unutulmamalıdır ki bu durum normaldir ve her zaman geçicidir. Saçlar döküldükten sonra saçların yeniden uzaması 3-6 ayı alacaktır. Bu saçlar kişinin hayatı boyunca kullanacağı, uzatabileceği, fön çekebileceği, boyayabileceği kendi saçları olacaktır.


Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Bilgi & Randevu 444 77 99 veya e-randevu hizmetinden yararlanarak iletişime geçebilirsiniz.

YAKLAŞAN EĞİTİMLER

E-BÜLTEN

Gelişmelerden haberdar olmak için mail adresinizi bırakabilirsiniz.

İptal Et Kayıt Ol

İLETİŞİM FORMU

Central Hospital hakkında şikayet, görüş ve önerilerinizi bildirebilirsiniz.

b
x
a
r
e
d
c

Bize Ulaşın 444 77 99

Kocayol Cd. Kozyatağı Sk. No.5
Kozyatağı 34742 İSTANBUL

Copyright © 2017 Central Hospital Kozyatağı
Her Hakkı Saklıdır.