Hızlı Randevu

Hastane Randevu talebim için aranmak istiyorum.

Hastane Randevu

Hastane Randevu talebimi şimdi oluşturmak istiyorum. RANDEVU AL

"Ücretlendirme hakkında bilgi almak için
444 77 99 numaralı çağrı merkezimizi arayabilirsiniz"

Saç Mezoterapisi

Mezoterapi, derinin ve hemen altındaki dokuların hastalıklarında kullanılan bir tedavi metodudur. Başta saçlı deri olmak üzere bir çok estetik ve tıbbi hastalıkta kullanımı vardır.
Saç Mezoterapisi

02 Ocak 2016, Cumartesi | Cildiye (Dermatoloji)

Mezoterapi, derinin ve hemen altındaki dokuların hastalıklarında kullanılan bir tedavi metodudur.  Başta  saçlı deri olmak üzere bir çok estetik ve tıbbi hastalıkta kullanımı vardır. Çok etkili olmasının ana nedeni problemli bölgeye, direkt olarak ilacın/ilaç karışımlarının verilmesindendir. Böylece, sistemik ilaç verilimi ile oluşacak aşırı ilaç verilmesi durumundan kaçınıldığı gibi aynı zamanda doğrudan hedefe verilmesi etkinliği arttıran bir faktördür ve sonuçlar çok daha iyidir.

MEZOTERAPİNİN UYGULAMA ALANLARI

 • Saç: Saçlı derinin bakımı için, (zayıf saç çıkması, çıkmakta zorlanan saçların çıkmasının aktive edilmesinde, saç dökülmelerinde)
 • Selülit tedavisi ve bölgesel zayıflamalarda tek başına veya kombinesinde,    
 • Cilt kırışıklıklarında, yaşlanmayla  oluşan cilt kuruluğu-inceliği-nemsizliğinin tedavisinde,
 • Ciltte oluşan çatlakların tedavisi, (gebelikte, kilo alıp-vermelerde, ergenlikte, yaşlanmayla  oluşan cilt kuruluğu-inceliği-nemsizliğinin ve çatlaklarının tedavisi)
 • Derinin yapıtaşları kollajen ve elastin yapımının arttırılmasında,
 • Ameliyat yaraları, kesi izleri ve yara-travma izlerinin rehabilitasyonunda uygulanabilir.

Mezoterapi uygulaması tedaviye alınan bölgeye, problemin büyüklüğüne ve tedaviye kişisel yanıta göre 2-3 aydan bir yıla kadar değişmektedir. Mezoterapi uygulama sıklığı haftada 1-2 keredir. Mezoterapide micro inceliğe sahip iğnelerle ilaç karışımı enjekte edildiği için konusunda uzman bir kişi tarafından uygulanması önemlidir. Hastanın yan etki yaşamaması için mutlaka klinik ortamında uygulanmalıdır. Hasta uygulama esnasında ağrı ve acı duymamakta olumsuz bir etkiyle de karşılaşmamaktadır. Seans bitiminde hasta rahatça günlük aktivitelerine dönebilir.

SAÇ MEZOTERAPİSİ

Saç Mezoterapisi, klasik anlamda bilinen mezoterapinin saçlı deriye uygulanması işlemidir. Sadece saçlı deri değil, kaşlar, bıyık ve sakal bölgesine de mevcut olan kılların yapısını güçlendirmek için mezoterapi yapılabilir.  Amaç foliküler ünitenin gücünü artırmaktır. Saç mezoterapisinin temeli, ilgili bölgeye özel olarak hazırlanmış bir ilacın veya ilaç kokteyllerinin özel uçlu enjektörlerle veya mezoterapi tabancası yardımı ile zerk edilmesidir.  Sorun çoğunlukla saç dökülmesi veya saç tellerinin zayıf olmasıdır. Erkeklerde görülen androgenetik alopesinin ( erkek tipi kellik) başlıca tedavi şekli saç mezoterapisidir. Ayrıca saç ekimi ve sonrasında koruyucu ve güçlendirici tedavi olarak uygulanabilir. Kadınlarda görülen saç dökülmelerinin her tipinde ve androgenetik alopesi tipinde uygun tetkikler uzman tarafından değerlendirildikten sonra tedavi planlanabilir. Mezoterapi uygulanan saçlı deri bölgesi bu sayede hem daha fazla kanlanır hem de ilaçların yardımı elde edilen bu etki uzun bir zamana yayılır.  İlacın eşit miktarda dağıtılması ve doğru bölgelere uygulanması hastanın sonuç alması açısından çok önemlidir ve mutlaka uzman hekim tarafından yapılması gerekmektedir. Kullanılan ilaçlar saçın yapısında bulunan ancak azalmış olan keratin, vitaminler, mineraller, yüzey genişleticiler ve saç köklerini uyarıcı etkiye sahip birtakım ajanlardır.  Hepsi de doğal tedavi ajanları olup bir araya gelmekle potansiyel olumlu bir etki oluştururlar. Saç mezoterapisi Hücum Tedavisi ve Koruyucu Tedavi olmak üzere iki ayrı şekilde planlanarak yapılır. Hücum Tedavisi ilk uygulanan tedavidir, daha sık aralıklarla ve kısa sürede yapılır. Saç dökülmesinin aktif olduğu ilk dönemlerde tercih edilir. Hücum Tedavisinde uygulanan protokol ilk 4 seansı haftada bir, sonraki 4 seansı 2 hafta bir, son 2 si ayda bir olmak üzere toplam 10 seanstır. Tedavi aralıkları hekim ve hastanın durumuna göre değişebilir. Daha sonra mevsim geçişlerinde birer seans olmak üzere koruyucu tedavi düzenlenebilir. Her bir tedavi seans uygulama süresi 10 ila 15 dakika kadar sürer ve hasta günlük hayatına dönebilir.

SAÇ MEZOTERAPİSİ KİMLERE UYGULANABİLİR?

 • Saç dökülme sorunu yaşayanlar, (androgenetik alopesi veya diğer nedenlerden dolayı)
 • İnce telli ve hacimsiz saçlara sahip olanlar,
 • Saçlarının cansızlığından yakınanlar,
 • Saçlarının parlaklığını kaybettiğini düşünenler,
 • Saçlarının eskiye oranla seyrekleştiğini fark edenler,
 • Alın çizgisi gün geçtikçe daha geriye gidenler,
 • Tepe bölgesi, kulak üstleri veya şakaklarının açıldığını fark edenler,
 • Ailesinde kellik sorunu olan potansiyel hastalar,
 • Saç dökülmesine sebebiyet veren ilaç kullananlar,
 • Kemoterapi görenler,
 • Saç ekimi yaptıranlar,
 • Kaş, favori, bıyık, sakal bölgelerinde dökülme sorunu yaşayanlar,
 • Saçkıran hastaları, (Alopesi areata),
 • Yanlış ilaç kullanımı sonucu saçlarını kaybedenler,
 • Çok sık fön çektiren, boya yaptıranlar,
 • Saçları fazlasıyla ısıya veya zararlı ışınlara maruz kalan işlerde çalışanlar.

Tedavi her yaşta ve her iki cinsiyete uygulanabilir herhangi önemli bir yan etkisi yoktur. Bazen uygulama bölgesinde kızarıklık, kaşıntı olabilir çok nadiren de olsa kullanılan ilaçlara alerji gelişebilir ancak bunların hepsi geçici ve müdahale edilebilir durumlardır.


Etiket:

, , , ,

Cildiye (Dermatoloji) Bilgi & Randevu 444 77 99 veya e-randevu hizmetinden yararlanarak iletişime geçebilirsiniz.

YAKLAŞAN EĞİTİMLER

E-BÜLTEN

Gelişmelerden haberdar olmak için mail adresinizi bırakabilirsiniz.

İptal Et Kayıt Ol

İLETİŞİM FORMU

Central Hospital hakkında şikayet, görüş ve önerilerinizi bildirebilirsiniz.

b
x
a
r
e
d
c

Bize Ulaşın 444 77 99

Kocayol Cd. Kozyatağı Sk. No.5
Kozyatağı 34742 İSTANBUL

Copyright © 2017 Central Hospital Kozyatağı
Her Hakkı Saklıdır.