Hızlı Randevu

Hastane Randevu talebim için aranmak istiyorum.

Hastane Randevu

Hastane Randevu talebimi şimdi oluşturmak istiyorum. RANDEVU AL

"Ücretlendirme hakkında bilgi almak için
444 77 99 numaralı çağrı merkezimizi arayabilirsiniz"

Tırnak Mantarı Güzelliğinize Gölge Düşürmesin

Tırnak Mantarı Güzelliğinize Gölge Düşürmesin

08 Ağustos 2016, Pazartesi | Cildiye (Dermatoloji)

Bakımlı olmanın en önemli göstergesi olan tırnaklar, zaman zaman bozulup deforme oluyor.  Bozulan tırnaklarda oluşan mantarlar için Dermatoloji Uzmanı Uzm. Dr. Hicran Ercan uyarıyor:  “Tırnak mantarı, mikroorganizmalar tarafından oluşturulduğu için bulaşıcı bir hastalıktır.  Kişiden kişiye ortak kullanılan havlular, terlikler, çamaşırlar, ortak kullanılan alanlardan havuzlar, saunalar, hamamlar gibi yerlerde çok kolay bir şekilde bulaşabilir.

 

Güzel ve Bakımlı Tırnaklar Artık Hayal Değil

Güzel ve bakımlı tırnaklar, başta kadınlar olmak üzere birçok insan için güzelliğin olmazsa olmazlarından biri.  En güzel kadınların bile güzelliğine gölge düşüren kötü tırnaklar hakkında bilinmesi gerekenleri Dermatoloji Uzmanı Dr. Hicran Ercan açıklıyor: “Tırnak mantarı, dermotofitler adı verilen mikroorganizmalar tarafından oluşur.  Bu enfeksiyon, özellikle ayak başparmağında ve diğer bütün tırnaklarda görülebilir.  Tırnaklarda sertleşme, kalınlaşma ve şekil bozuklukları şeklinde karşımıza çıkan tırnak mantarı el ve ayaklarda olmak üzere her yaşta ortaya çıkabilir.  Ancak yaşlı hastalar daha çok risk altındadır.”

Tırnak mantarının tedavisinde geleneksel yöntemlerden biri olan ilaç kullanımı, 3 ay devam edeceği için karaciğere zarar verebilir. Bu yüzden ilaç kullanımı sırasında aylık karaciğer fonksiyonları takip edilmelidir.

 

Tırnak Mantarı Tedavisinde Yeni Yöntem “Nd Yag Lazer”

Son yıllarda tırnak mantarı tedavisinde ilaç kullanımına alternatif olarak ND YAG Lazer sisteminin geliştirilmiştir.  “ND YAG sistemiyle tırnak mantarı tedavisi, tırnak ve tırnak yatağının ısıtılarak mantarların yok edilmesiyle gerçekleşiyor.  Tedavi süresi bir hafta arayla dört seans olarak önerilmektedir.  Her seans yaklaşık 10 ile 15 dakika sürer ve işlem sonrasında hasta günlük yaşamına rahatlıkla geri dönebilir.  Tedavi sürecinin oldukça kısa olması, tedaviye etkin yanıt alınabilmesi ve konforlu bir tedavi sunuluyor olmasının yanı sıra bu hizmetin ekonomik olması ise tırnak mantarı tedavisinde ND Yag lazer’in ön plana çıkmasına neden oluyor.  Özellikle birçok ilaç kullanan yaşlı hastalar için ciddi avantaj sağlıyor.  Herhangi bir yan etkisi olmadığı için; emzirenlerde, karaciğer hastalarında, yaşlılarda, çocuklarda kısacası herkeste uygulanabilir.”  ND YAG lazer sisteminin özellikle bayanların yüzlerinde ve bacaklarında sık görülen ve estetik kaygı yaratan kılcal damarların tedavisinde, epilasyon ve akne tedavisinde de sistemin başarılı sonuçlar vermektedir.


Cildiye (Dermatoloji) Bilgi & Randevu 444 77 99 veya e-randevu hizmetinden yararlanarak iletişime geçebilirsiniz.

YAKLAŞAN EĞİTİMLER

E-BÜLTEN

Gelişmelerden haberdar olmak için mail adresinizi bırakabilirsiniz.

İptal Et Kayıt Ol

İLETİŞİM FORMU

Central Hospital hakkında şikayet, görüş ve önerilerinizi bildirebilirsiniz.

b
x
a
r
e
d
c

Bize Ulaşın 444 77 99

Kocayol Cd. Kozyatağı Sk. No.5
Kozyatağı 34742 İSTANBUL

Copyright © 2017 Central Hospital Kozyatağı
Her Hakkı Saklıdır.