Hızlı Randevu

Hastane Randevu talebim için aranmak istiyorum.

Hastane Randevu

Hastane Randevu talebimi şimdi oluşturmak istiyorum. RANDEVU AL

"Ücretlendirme hakkında bilgi almak için
444 77 99 numaralı çağrı merkezimizi arayabilirsiniz"

Üç Ameliyat Bir Arada

Üç Ameliyat Bir Arada

12 Aralık 2016, Pazartesi | Genel Cerrahi

Hastalık süreciniz ve karar verme aşamanız?

Rahatsızlığım kasıkta bir ağrıyla başladı ve Dr. Mehmet Altıntaş’a geldim. Gerekli kontroller sonrasında bir de röntgen çekilmesini istedi. Kasık için çektirdiğim filmin sonuçlarda safra kesesinde de bir şey görüldü, aynı zamanda göbek fıtığımda vardı. Böyle bir sonuç çıkınca hepsini bir arada çözümleyebileceğimiz 3’lü laparoskopik operasyon önerisi geldi. Başta operasyonları bir arada düşünmek zordu, göbek ve kasık fıtığından çok safra kesesi beni korkutmuştu. Sonrasında daha detaylı bir şekilde anlatarak, en uygun operasyonun bu olduğunu söyleyince daha fazla düşünmeye gerek kalmadı. Gerekli tahliller sonrasında operasyonu yapabileceğini söyledi. Benim için en doğru olanı önereceğini biliyordum, herşey de çok iyi geçti.

 

Ameliyat kararını vermede hekimin rolü oldu mu?

Bu hastaneye ilk olarak arabayı iterken omurgamı kırmam sonucunda geldim. O zaman da başka bir doktorunuzun uyguladığı başarılı tedavi ile hayata döndüm. Tabiki doktoru tanıyor olmanın verdiği güven ve rahatlık çok başka bir şey. Tanımasaydım bir korku hissederdim, tedirginlik olurdu ve nasıl yapılacak sonrasında nasıl gececek gibi sorularım olabilirdi. Fakat her ne olursa olsun sağlığım için yönlendirildiğim operasyonu kabul ederdim.

 

3 ameliyat sonrası, kaç gün hastanede kaldınız?

Doktoruma ne kadar süre kalacağımı sordum, ben 1 hafta kalacağımı tahmin ediyordum. Fakat 1 günde kendimi toparlayıp taburcu olabileceğimi iletti.  Ameliyat sonrasında da söylediği gibi 1 gün yattım ertesi gün kendimi toplayıp eve çıktım, sonraki gün arabayla hastaneye kontrole gelebilecek kadar iyiydim. Dr. Mehmet Bey’in başarılı ameliyatı sayesinde herşey sorunsuz geçti. Hastaneye arabayla geldiğimde kendi bile çok şaşırdı. Kendimi ameliyat olmamış gibi hissettim, bu kadar kolay olacağını tahmin bile edemiyordum.

 

Ameliyat sonrası süreciniz nasıl geçti?

Hiçbir rahatsızlıkla karşılaşmadım, günlük hayatım kaldığı yerden devam etti. Hayat konforum yükseldi. Ağrılarım ortadan kaybolunca rahatça kendi işimi görmeye başladım. Öncesinde ağır bir şey kaldırdığımda kasıkta şişme veya ağrı oluyordu, şimdi ise ağır kaldırabiliyorum. Operasyon sonrası kendimi yenilenmiş gibi hissediyorum. Operasyon konusunda çok doğru bir karar verdiğimi anlıyorum.

Ameliyat sonrası süreçten çok memnun kaldım, her konuyla tek tek ilgilenen çalışanlarıyla, Central Hospital’ı takdir ediyorum. Başka bir hastanede olsaydım 1 ay’dan önce çıkabileceğimi sanmıyorum. Herkese bu operasyonu öneririm, çok rahat ve sonrasında çok konforlu. Açık ameliyattan ise laparoskopik operasyonun daha doğru bir tercih olduğunu deneyimlemiş oldum. Aldığım tedavilerden o kadar memnun kaldım ki çevremdeki tanıdıklarımı da buraya yönlendiriyorum. Benim ailemde aynı şekilde buraya geliyor, artık bizim için hastaneniz ve doktorlarımız ailemizden biri gibi oldular.

 

musfatavaka.png

 

Uzman görüşü;

 

Hastanemizde travma nedeniyle omurga ameliyatı geçiren Yalçın Bey memnuniyetinin üst düzeyde olması nedeniyle her şikayetinde Central Hospital’e gelmeye devam etmektedir. Kasık ağrıları nedeniyle Genel Cerrahi polikliniğime başvuran Yalçın beye yaptığım muayene ve tetkikler sonucunda; İki taraflı kasık fıtığı, Göbek fıtığı ve Safra kesesinde taş tespit ettim. Bu üç hastalığın tek tedavisi ameliyat olduğu için gerekli hazırlıkları takiben ameliyata aldım.

Bu üç hastalığın ameliyat planlamasında ileri teknolojileri içeren laparoskopik cerrahiyi uyguladım. Açık ameliyatlara oranla bu üç patolojinin laparoskopik olarak tedavi edilmesi hasta konforunda en üst düzey başarı sağlamaktadır. Ertesi gün taburcu edilerek evine dönen Yalçın Bey üçüncü günde normal hayatına kaldığı yerden devam etmiştir. Deneyimli ve tecrübeli doktorların uyguladığı laparoskopik cerrahinin başarısı tartışılmazdır. Günümüzde safra kesesi ameliyatlarında olduğu gibi fıtık cerrahisinde de laparoskopik uygulamalar artık çok ön plana çıkmıştır. Laparoskopik cerrahi ameliyatları Central’da etik değerlerden ödün verilmeden profesyonel yaklaşım ile hizmet vermeye devam ederken, bu konuda referans bir kurum olma yolunda da ilerlenmektedir. 

 

Op. Dr. Mehmet Mustafa Altıntaş

Genel Cerrahi Uzmanı


Genel Cerrahi Bilgi & Randevu 444 77 99 veya e-randevu hizmetinden yararlanarak iletişime geçebilirsiniz.

YAKLAŞAN EĞİTİMLER

E-BÜLTEN

Gelişmelerden haberdar olmak için mail adresinizi bırakabilirsiniz.

İptal Et Kayıt Ol

İLETİŞİM FORMU

Central Hospital hakkında şikayet, görüş ve önerilerinizi bildirebilirsiniz.

b
x
a
r
e
d
c

Bize Ulaşın 444 77 99

Kocayol Cd. Kozyatağı Sk. No.5
Kozyatağı 34742 İSTANBUL

Copyright © 2017 Central Hospital Kozyatağı
Her Hakkı Saklıdır.