Yaşlanma Karşıtı (Anti-Aging) Uygulamalar

Yaşlanma Karşıtı (Anti-Aging) Uygulamalar

17 Ağustos 2021, Salı | Cildiye (Dermatoloji)

Hızlı ve stresli yaşam koşulları, çevresel faktörler, korumasız güneşe çıkma, sağlıksız beslenme, düzensiz uyku ve sigara kullanımı gibi nedenler zamanla cilt kalitesinde bozulmalara neden olabilir. Cilt matlaşır, kurur, elastikiyeti azalır, yer çekiminin de etkisiyle ciltte sarkmalar ve gevşeklikler oluşabilir. Son yıllarda estetik alanındaki gelişmeler sayesinde ameliyatsız yöntemlerle yaşlanma karşıtı (anti-aging) uygulamalardan iyi sonuçlar alınıyor.

 

BOTOX

Botox, Botilunum toksini Clostridium Botulinum adıyla bilinen, tıbbın birçok alanında başarıyla kullanılan bakterinin sağladığı bir toksindir. Botox kas içine enjekte edilerek aşırı kasılan kas veya kas gruplarında geçici güçsüzlük yaparak etkisini göstermekte ve bu etki de 4–6 ay sürmektedir. Botox, alın bölgesi, göz çevresi (kazayağı), mimik kırışıklıkları, dudak üstü çizgileri, dekolte, boyun kırışıklıkları, migren tedavisi, koltuk altı, el ve ayaklardaki terlemenin giderilmesi ve ayrıca yüzün diğer bölgelerine uzman doktorlar tarafından uygulanmaktadır. Uygulama sonrası hasta günlük yaşamına hemen geri dönebiliyor.

 

DOLGU

Yaşlanma ile birlikte cilt altı yağ tabakası ve cildin hyaluronik asit, elastik ve kolajen lifler gibi bazı yapısal elemanlarında azalmalar sonucunda kırışıklıklar ve sarkmalar oluşur. Cilt altına enjekte edilen dolgu maddeleri, kırışıkların altını doldurarak kırışıklığı düzeltir, yüze hacim vererek sarkmaları giderir, hacmi az olan yerlerde dolgunluk yaratarak şekil verir. Cilt altında bulundukları süre boyunca ciltte yeni kolajen yapımını uyarırlar. Kişinin anatomik özelliklerine ve kullanılan dolgu maddesine göre etki süresi 8 ay – 1,5 yıl arası sürmektedir.

 

PRP

PRP, (Platelet Rich Plasma) kişinin kanında bulunan ve büyüme faktörlerinden zengin plazmanın enjekte edildiği bölgede doku yenileme yöntemidir. Diğer bir adı Hücresel Yenileme işlemidir. Cildin elastikiyetini artırarak korur. Yüz, boyun, dekolte, el üzeri, cilt kırışıklıkları, akne ve yara izlerinde, cilt lekelenmelerinde başarılı sonuçlar verir. Hastanın durumuna göre 15 ile 30 gün aralıklarında olmak üzere 3–6 seans uygulanır. Tedavinin kalıcılığını sağlamak için yılda 2 kez bir seans olarak uygulanır.

 

MEZOLİFTİNG UYGULAMALARI

Orta yaş ve üzeri kadın veya erkeklerde yaşlanma belirtileri görülebilir. Mezolifting, ciltte oluşan lekelerde, güneşin zararlı etkilerine maruz kalmış, yıpranmış ve bakımsız ciltlerde, alkol, sigara ve çevresel faktörlerden etkilenerek hasar görmüş ciltlere uygulanır. İçeriğinde cildin yapıtaşları olan hyaluronik asit, kolajen, vitaminler, aminoasitler, mineraller gibi maddeleri içeren mezolifting, yüz bölgesine cilt altına enjekte edilerek uygulanır.

 

 1.     SOMON DNA

Somon DNA aşısı genellikle 2 aşama olarak planlanır. İlk aşamada cildin nem dengesini sağlayabilmek için hyaluronik asit tedavisi ile kaybedilen nem geri kazandırılır. Böylelikle asıl tedavi için cildin alt yapısı da sağlanmış olur. İkinci aşamada ise cildin gençleşmesini sağlayan Somon balığı DNA’sından elde edilen bir serum derinin altına enjekte edilir. Bu işlemde cildin ihtiyaç duyduğu tüm proteinler cilde enjekte edildiği için, cilt gençleşmeye ve elastikiyetini kazanmaya başlar.

 2.     H100 (GENÇLİK AŞISI)

Hyaluronik asit; vücudumuzda doğal olarak bulunan ancak yaşlanmayla azalan ve bazı temel aminoasitlerin mannitol içeriğine sahip dokudaki ömrünü uzatan tek patentli cilt gençleştirme kokteylidir. H100 aşısı uygulama sıklığı ve süresi kişiden kişiye değişiklik göstererek genç ciltlerde 2 seans orta yaş ciltlerde 2–3 seans yıpranmış ciltler de ise 3–5 seans olarak planlanabilir.

 3.     DERMAROLLER- DERMAPEN

Dermaroller; silindirik tambur üzerindeki iğneler cilt üzerinde mikro kanallar açar, bu kanallar deri tarafından yara gibi algılandığından deri kendi içindeki büyüme faktörlerini harekete geçirerek cildin kolajen, hyaluronik asit, elastin fibriller ve yeni hücre yapıları olan yara tamir mekanizmasını çalıştırır. Daha sonra açılan mikro kanallara topikal büyüme faktörü, kök hücre ekstresi, vitaminler gibi cildi canlandırıcı maddeler uygulanarak deriye geçişi sağlanır.

 4.     KİMYASAL PEELING

Meyve asitleri kullanılarak yapılan bir tür cilt soyma işlemidir. Cildi canlandırmak, hafif leke ve izleri gidermek amacıyla kullanılır. Haftalık olarak ortalama 4–8 seans uygulanabilir. Kimyasal peeling sayesinde ciltteki ölü hücreler ciltten uzaklaştırılmış olur. Cildin yeni hücrelerle tekrar tamir edilmesi sağlanır. Yeni hücreler cildin yağ ve nem miktarını daha başarılı oranda düzenler.


Cildiye (Dermatoloji) Bilgi & Randevu 444 77 99 veya e-randevu hizmetinden yararlanarak iletişime geçebilirsiniz.

YAKLAŞAN EĞİTİMLER

E-BÜLTEN

Gelişmelerden haberdar olmak için mail adresinizi bırakabilirsiniz.

İptal Et Kayıt Ol

İLETİŞİM FORMU

Central Hospital hakkında şikayet, görüş ve önerilerinizi bildirebilirsiniz.

b
x
a
r
e
d
c

Bize Ulaşın 444 77 99

Kocayol Cd. Kozyatağı Sk. No.5
Kozyatağı 34742 İSTANBUL

Copyright © 2017 Central Hospital Kozyatağı
Her Hakkı Saklıdır.