Hızlı Randevu

Hastane Randevu talebim için aranmak istiyorum.

Hastane Randevu

Hastane Randevu talebimi şimdi oluşturmak istiyorum. RANDEVU AL

"Ücretlendirme hakkında bilgi almak için
444 77 99 numaralı çağrı merkezimizi arayabilirsiniz"

Yüz Yogası mı? Bilimsel Estetik Uygulamalar mı?

Son dönemde Uzakdoğu’dan ülkemize “yüz yogası” isimli bir akım ulaşmış durumda. Yüz bölgesine özel hareketlerle gerçekleştirilen bu yoga ile kırışıklıkların önlenebileceğine inanılıyor. Öyle ki birçok kişi kulaktan kulağa tavsiyelerle yayılan bu yüz yogası ile yaşlanmanın önüne geçmeye çalışıyor. Peki, yüz yogasının anti-aging etki yarattığı ne kadar doğru?
Yüz Yogası mı? Bilimsel Estetik Uygulamalar mı?

17 Eylül 2018, Pazartesi

 

Yüzyıllar boyunca nerdeyse tüm kültürlerde insanlar ebedi gençliğin peşinde koşmuşlardır. Yaşlanma insan hayatının kaçınılmaz sonudur ve yüzümüze kırışıklık ve sarkma olarak yansır. Günümüzde yaşam süresi uzadıkça genç görünme de bir o kadar değerli oldu. Bu amaçla uygulanan botoks, dolgu, lazer, kimyasal peeling, yüz germe, göz kapağı operasyonları, kaş kaldırma gibi tıbbi müdahaleler dışında yüz akupunkturu, yüz yogası gibi alternatif yöntemler geliştirildi. Bu yöntemler geleneksel tıbbi yöntemlerden daha ucuz ve az girişimsel olduğu için bir anda popüler oldu.

Özellikle Uzakdoğu’da popüler olup yaygınlaşan yüz yogasının ve yüz egzersizlerinin etkinliği ile ilgili çeşitli araştırmalar mevcut. Bu çalışmalardan bir kısmı egzersizleri desteklese de ellerinde yeterli bir kanıt yoktur. Egzersizlere bağlı yanak kaslarında hacim artışı olsa bile mimik kaslarını çok kullanmaya bağlı kaz ayaklarında, alın çizgilerinde, kaş arasındaki çizgilerde artış kaçınılmaz olur. Bu da bizi istenmeyen sonuçlara doğru götürür.

Düzgün beslenme, düzenli egzersiz ve güneş ışınlarından korunma daha genç bir cildin temel kurallarıdır. Bunlarla birlikte kırışıklıkların tedavisinde etkinliği kanıtlanmış olan dolgu uygulamaları, botoks, lazer ve estetik cerrahi girişimler ile yaşlanmayı çizgilerini geciktirmek mümkündür.

 

 

Botoks

Botoks, Clostridium botulinum isimli bir bakteriden üretilen bir bakteri toksindir, yılan zehiri değildir. Botoks, özel iğneler aracılığıyla yüzün sorunlu bölgelerinde kas içine verilir, kaslara olan elektriksel iletiyi bloke ederek, uygulanan bölgedeki kasın fonksiyonunu geçici olarak azaltır veya yok eder. Kaslar kasılamayınca, üzerindeki ciltte oluşan mimik kırışıklıklarında gözle görülür bir şekilde azalır. Botoksun kullanım alanları alın ve göz kenarındaki çizgileri giderebilen en iyi yöntemlerden biridir. Bir maskeleme yöntemidir. Uygulama ile yüz daha dinamik ve aydınlık bir ifadeye sahip olur.

 

Dolgu

Yüzdeki ince çizgilerden kurtulmak amacıyla veya yüze hacim kazandırmak için kullanılan dolgu uygulaması ile yüzdeki derin kırışıklar, çökük ya da sarkık yanaklar yok olur ve doğal yüz konturları geri döner. En çok kullanılan dolgu maddesi Hyaluronik asittir. Sıklıkla dudakta, yanakta, ağız kenarı kıvrımlarında, derin kaş arası çizgilerinde ve belirgin gözyaşı oluğunda kullanılır.

 

Cerrahi Girişimler

Yüz germe ameliyatı, üst, orta ve alt yüz bölgelerinin tamamını içeren, yüzdeki yaşlanma belirtilerini geriye çevirme yani yüz gençleştirme ameliyatıdır. Yanak, çene kenarları ve boyun sarkmalarını toparlayarak cildinizi genç bir görünüme kavuşturmak amacıyla yapılmaktadır. Derin çizgiler, sarkmalar, normalden fazla bulunan yağ dokuları giderildiğinde yüzünüz daha canlı, doğal, genç ve daha dinamik görünmektedir. 

Göz kapağı ameliyatında üst ve alt göz kapağı ayrı ayrı değerlendirilir. Üst göz kapağı değerlendirilirken kaş düşüklüğü olup olmadığı mutlaka göz önünde bulundurulmalı, gerekiyorsa kaşa yönelik askılama yöntemleri uygulanmalıdır. Alt göz kapağında ise yanak ile ilişkisi göz önünde bulundurulup yanakta hacim kaybı varsa orta yüz germe operasyonuyla beraber uygulanmalıdır.


YAKLAŞAN EĞİTİMLER

E-BÜLTEN

Gelişmelerden haberdar olmak için mail adresinizi bırakabilirsiniz.

İptal Et Kayıt Ol

İLETİŞİM FORMU

Central Hospital hakkında şikayet, görüş ve önerilerinizi bildirebilirsiniz.

b
x
a
r
e
d
c

Bize Ulaşın 444 77 99

Kocayol Cd. Kozyatağı Sk. No.5
Kozyatağı 34742 İSTANBUL

Copyright © 2017 Central Hospital Kozyatağı
Her Hakkı Saklıdır.