Hızlı Randevu

Hastane Randevu talebim için aranmak istiyorum.

Hastane Randevu

Hastane Randevu talebimi şimdi oluşturmak istiyorum. RANDEVU AL

"Ücretlendirme hakkında bilgi almak için
444 77 99 numaralı çağrı merkezimizi arayabilirsiniz"

Buradasınız:

Göğüs Hastalıkları

Göğüs Hastalıkları

Göğüs Hastalıkları Uzman Doktoru Mübeccel Akman, klimaların neden olduğu Göğüs Hastalıkları ve tedavi yöntemleri hakkında bilgi verdi.

* Adınız Soyadınız : * Arkadaşınızın Adı Soyadı :
* Mail Adresiniz : * Arkadaşınızın Mail Adresi :
Mesajınız
loading

Göğüs Hastalıkları Uzman Doktoru Mübeccel Akman, klimaların neden olduğu Göğüs Hastalıkları ve tedavi yöntemleri hakkında bilgi verdi. Sıcakların artmasıyla beraber klimalı ortamlarda bulunan pek çok  kişilerde alt solunum yolu enfeksiyonları görülebileceğini açıkladı.

Özellikle , klimanın hava üflemeye yarayan kanatlarının , kişilere doğru yönlendirilmesi sonucu hastalık ihtimalinin yükseldiğini belirterek klima rüzgarından kaçınılması gerektiğini vurguladı.

‘İş yerlerinde uzun süreli klima esintisine maruz kalanlarda , boğaz kuruluğu ve nezle ile başlayan zatürre ve alt solunum yolları enfeksiyonları gözlemlenmektedir.

Mübeccel Akman, klimanın çalışması ile havadaki nem oranının azaldığını ve mekanda yoğunlaşan kuru havanın da burun içi dokularda ve boğazda tahrişe neden olduğunu, buna bağlı olarak kişide enfeksiyon görülme riskinin arttığını açıkladı.

Klimalardaki polen filtrelerinin düzenli değiştirilmemesine bağlı olarak filtre üzerinde çeşitli akar ve mantar türlerinin oluşabileceğini belirten Dr. MübeccelAkman ,hava üflemesiyle bu canlıların solunum yoluna geçerek bazı kişilerde alerji etkisi de yaratabileceğini dile getirdi.

,

Klima filtrelerinde yaşayan alerjenlere karşı , klima iç ünitesinin yılda 3 kez temizlenmesinde fayda var.

Klimalardan kaynaklanan ani ısı değişimlerinin  solunum yolu  hastalıklarına sebep olduğunu, söyleyen Uzm. Dr Mübeccel Akman, klimanın, araç içinde, camlara ya da ayaklara, ev ya da iş yerlerinde de doğrudan yüze denk gelmeyecek, ortama gelecek şekilde ayarlanmasının hastalıklara karşı koruyucu bir yöntem olacağını belirterek, ideal oda sıcaklığının 20 25 derece ve nem oranında 45-50 seviyelerinde tutulmasını önerdi.

Yine de , burun , sinüzit veya akciğer rahatsızlıkları olanların uzun süre klimalı ortamlarda kalmamaları gerektiğini açıkladı.


Misafir Yorumları

Kızlarımı hastanenizde aylık kontrollere getiriyorum.Çocuk doktoru Gonca Hanım ve yardımcısı Neslihan Hanımdan son derece memnunum. Herkese de tavsiye ediyorum, hiçbir sıkıntımız yok.Başarıların devamı dileklerimizle. Nalan TORAMAN

Merhabalar. İnsanlar genelde şikayet ve isteklerini yazarlar. Ben burada ve diğer sosyal platformlarda hastaneniz ile ilgili memnuniyetimi belirtmek isterim. Üroloji doktorunuz Yusuf Temiz Bey'in hastasıyım. Böbrek taşı şikayeti ile hastanenize yaklaşık 2 ay önce başvurdum. Yusuf Hoca'nın ilk görüşmemizde konuşması biraz sert gelse de sonradan yanlış tanıdığımı anladım. Kendisiyle konuştukça aslında sert olmayan ve işini son derece ciddiyetle yapan, hastasının her şikayetini sabırla dinleyen ve önemseyen bir doktor olduğu kanısına vardım.  Her doktorun tavrı, konuşma şekli farklıdır. Önemli olan bilgisi, tedavisi ve hastası ile ilgilenmesidir. Yusuf Hoca, gerçekten profesyonel, ilgili bir doktor. Beni bu sıkıntıdan kurtardığı için ne kadar teşekkür etsem az. Bunun yanında kendisine direkt ulaşamayıp asistanı aracılığı ile soru sormak uygulama açısından biraz olumsuz ama çok ciddi bir problem değil. Çok fazla ve zamansız aramalar olduğunu tahmin ediyorum. Bu yüzden de bu sürecin işlediğini anlayışla karşılamak gerektiğini düşünüyorum.

Hastanenizde gerek muayene gerekse tedavi süreçlerinde sağlık çalışanlarınız  ve diğer görevliler bana çok iyi davrandı. Çok ilgililerdi ve sabırlılardı. Bunlar için her birine teşekkür ederim. Ama bir kişi vardı ki ona da ne kadar teşekkür etsem az. Güler yüzü ile esprileri ile hastaların motivasyonunu yükseltiyordu. 

Bazı kişiler görevleri icabı ve/veya çalıştığı sektörün, firmanın disiplini gereği insanlara zoraki güler yüzlü olmak durumundalar ancak bu bahsettiğim hanımefendi içten ve samimi davranışları, yardımseverliği ile sıkıntılı durumlarda dahi hastaları gerçekten çok iyi motive ediyor. Hanımefendinin ismi Meltem.  Hastanenizde  06.08.2021 tarihinde böbrekten stant çıkarma işleminden öncesinde ve sonrasında Meltem Hanım, çok ilgiliydi ve güler yüzlüydü. Kendisine çok ama çok teşekkür ediyorum. Umarım bu pozitiflik yardımseverlik, insana değer ve önem vermesi, görev aşkı kendisini kariyer açısından en iyi yerlere getirecektir.

Tekrar tedavi sürecimde destek veren, yardım eden tüm çalışanlarınıza, görevlilere teşekkür ediyorum. Saygılarımla

MEHMET İBRAHİM ÇEVİK

YAKLAŞAN EĞİTİMLER

E-BÜLTEN

Gelişmelerden haberdar olmak için mail adresinizi bırakabilirsiniz.

İptal Et Kayıt Ol

İLETİŞİM FORMU

Central Hospital hakkında şikayet, görüş ve önerilerinizi bildirebilirsiniz.

b
x
a
r
e
d
c

Bize Ulaşın 444 77 99

Kocayol Cd. Kozyatağı Sk. No.5
Kozyatağı 34742 İSTANBUL

Copyright © 2017 Central Hospital Kozyatağı
Her Hakkı Saklıdır.