Hızlı Randevu

Hastane Randevu talebim için aranmak istiyorum.

Hastane Randevu

Hastane Randevu talebimi şimdi oluşturmak istiyorum. RANDEVU AL

"Ücretlendirme hakkında bilgi almak için
444 77 99 numaralı çağrı merkezimizi arayabilirsiniz"

Buradasınız:

Tatil Dönüşü Fazla Kilolarınızdan Kurtulun

Tatil Dönüşü Fazla Kilolarınızdan Kurtulun

Tatiller biti, artık yavaş yavaş kış sezonuna hazırlanıyoruz . Bütün kış hayallerini kurduğumuz tatillerin de sonuna geldik. Yaz tatili , bayram tatili derken de maalesef genelde tartılarda artış gördük . Özellikle açık büfe otellerde yapılan tatillerde kilo almanın kaçınılmaz olduğunu görüyoruz. Zannediyorum zihnimizi tatile sokarken midelerimizin çalışma zamanı başlıyor.

* Adınız Soyadınız : * Arkadaşınızın Adı Soyadı :
* Mail Adresiniz : * Arkadaşınızın Mail Adresi :
Mesajınız
loading

Aslında yaz aylarına baktığımızda sıcakların artmasıyla bol su tüketimi artar ve paralelinde iştahta azalma görülür . tabi tatiller genelde bunun dışındadır çünkü bazen acıkmadan bile yemek yenir. Tatil dönüşlerinde de 3-4 kiloya kadar artan kiloları görebiliyoruz. Bu kilo artışlarına baktığımızda tamamı olmasa da çoğu yağ artışı olabiliyor. O nedenle de tatillerin sonrasında hemen yeni beslenme düzenine geçilerek alınan kilolar ve hatta varsa kalan fazla kilolarda verilip kışa hazır ve formda girmek gerekir.

         Peki ne yapmalı ?

         İlk adım bol su içmek olmalıdır. Suyun metabolizmayı hızlandıran ve yağı atan etkilerini kullanmak gerekir. Su toksinlerin ve diyetle dolaşıma katılan yağların da atımını sağlar. Dolayısıyla bu etkilerinden dolayı kilo vermeyi kolaylaştırır.

         Rafine tüm besinler beslenmeden uzaklaştırılmalıdır. En başta glikoz olarak tanımladığımız çay şekeri. Sadece gereksiz bir kalori sağlamaz aynı zamanda kan şekeri tablosunun da bozulmasına neden olur. Kısa vadede olmasa da uzun vadede zararlı etkileri tartışılmaz. Beyaz un ve bu undan yapılan yiyeceklerden sakınılmalıdır. Pasta , hamur işi , tatlılar sadece gereksiz kalori sağlar ve kilo almayı kolaylaştırır . Başka bir türevi de beyaz pirinçtir. Bu yiyeceklerin alternatifleri vardır. Tam tahıllı ekmekler , bulgur , esmer pirinç gibi…

         Oluşan ödemlerin giderilmesi ve hipertansiyon riskini azaltmak için tuz sınırlandırılmalıdır . Günlük limit 2 gr. olmalıdır . Yemeklerde bulunacak az tuzun dışında sonradan tuz eklememelidir.

         Bazı içecekler farkına varmadan aldığımız gereksiz kalorilerdir. Özellikle yazın içilen içeceklere dikkat edilmelidir. Meyve sularının çoğu şeker ve boyadan ibarettir. Bunların yerine meyvenin kendisini  tercih etmelidir. Hem vitamin hem de lif ( posa ) ihtiyacı karşılanmış olur. Gençlerin sıklıkla tükettiği buzlu çaylar birer şeker ve kafein deposudur . fazla içildiğinde uyarıcı etkisi vardır ve kilo aldırır. Asitli içeceklere bakılacak olursa onlar da sadece boya ve şeker içermezler aynı zamanda midenin asit dengesini bozduğu için uzun vadede gastrit , ülser gibi mide hastalıklarına neden olurlar.

         Diyet kelimesi genelde insanları korkutur . ancak bu saydığımız adımları bile hayata geçirmek aslında diyettir. Amaç sağlıklı beslenip hem kilo vermek hem de vücudu hastalıklara karşı korumaktır  . Sadece tartı düşüşü yeterli değildir , olmamalıdır .

         Bana en sık sorulan sorulardan biri de zayıflatan bir ilacın veya çayın olup olmadığıdır . Keşke diyoruz ama biliyoruz ki kilo vermenin en etkili ve kalıcı yolu diyet ve egzersizdir. İlaç veya çayların zayıflama diyetlerindeki etkisi incelendiğinde % 3-5 oranında etki gösterdiği bilinmektedir.

         Diyette amaç doğru ve dengeli beslenip  bu alışkanlığı kalıcı hale getirerek verilen kilonun korunmasıdır. Doğru besinlere hayatımızda kalıcı yer vermektir. Ana öğünlerin arası uzunsa ara öğünleri unutmalıdır.

         Tüm bunlara ek olarak sizi yormayacak egzersizleri de yapmak gerekir. Yürüme , bisiklet , yüzme g,b, kardiyo egzersizleri kilo vermenizi , metabolizmanızın hızlanmasını ve kalp sağlığınızı korumayı sağlar.

         Hadi gelin , hayatınız için doğru bir adım atın . Hem doğru beslenin hem de egzersiz yapın . Sağlığınızı geri kazanın .

         Sağlıklı ve mutlu kalın…

Misafir Yorumları

13.08.2015 günü kızımız İpek Tabak hastaneniz hekimlerinden Sayın Dr. Cengizhan Kolata tarafından başarılı bir Sezeryan operasyonuyla gözlerini dünyaya açmıştır. Özellikle tüm kontrol dönemlerinde itinayla eşimle ilgilenip, üstün hasta doktor iletişimiyle bizlere doğru ve düzenli bir süreç yaşattığı için çok teşekkürlerimizi sunmayı bir borç biliriz. Kendisinin hastanenizde vazife yapması hastaneniz için önemli bir şanş teşkil etmektedir. Umarım nice hastalarına da mutlu ve sağlıklı günleri için eşlik eder.Eşim doğum öncesi ve sonrası sürecini Doktorumuz Cengizhan bey sayesinde sorunsuz atlatmıştır. Operasyon öncesi ve sonrası bulunduğumuz odaya düzenli ve sık kontrolleri, ilgili ve açıklayıcı bilgilendirmeleri, temiz ve titiz son derece muayenelerinden memnun kaldık. Hastane hemşirelerinden, 5-6 kat servis ve tüm doğum ekiplerinden, servis kalitesinden, yemeklerden memnun kaldığımızı belirtmek isteriz. Cengizhan beyin gıyabında hepinize teşekkürlerimizi sunarız. Hakan TABAK 29 Eylül Salı günü hastamız ve annemiz Sebahat Or 308 nolu odaya kolon ameliyatı için  yatmıştır. 30 Eylül Çarşamba günü Prof Dr. Sayın Rafet Yiğitbaşı tarafından başarılı bir şekilde ameliyat edilmiştir. Akabinde 5 Ekim pazartesi günü taburcu edilmiştir. Başta hocamız olmak üzere tüm doktor, hemşire, hasta bakıcı, çaycısından temizlik personeline  herkese sonsuz şükranlarımızı sunuyoruz. Hastanenizdeki kaldığımız süre zarfında kendimizi evimizde gibi hissettik. İlk defa bir özel hastanede önceliğin SAĞLIK olduğunu diğer özel hastanelerdeki gibi TİCARETHANE zihniyeti olmadığını bizzat yaşadık.  Kurum olarak gösterdiğiniz yakın ilgi,  güleryüz ve hizmete çok çok teşekkür ederiz.

Bu anlayışın böyle devam etmesini diler sevgi ve saygılarımızı sunarız. Süha OR

YAKLAŞAN EĞİTİMLER

E-BÜLTEN

Gelişmelerden haberdar olmak için mail adresinizi bırakabilirsiniz.

İptal Et Kayıt Ol

İLETİŞİM FORMU

Central Hospital hakkında şikayet, görüş ve önerilerinizi bildirebilirsiniz.

b
x
a
r
e
d
c

Bize Ulaşın 444 77 99

Kocayol Cd. Kozyatağı Sk. No.5
Kozyatağı 34742 İSTANBUL

Copyright © 2017 Central Hospital Kozyatağı
Her Hakkı Saklıdır.