Hızlı Randevu

Hastane Randevu talebim için aranmak istiyorum.

Hastane Randevu

Hastane Randevu talebimi şimdi oluşturmak istiyorum. RANDEVU AL

"Ücretlendirme hakkında bilgi almak için
444 77 99 numaralı çağrı merkezimizi arayabilirsiniz"

Ağız, Çene ve Diş Sağlığı

Ağız, Çene ve Diş Sağlığı

Periodontoloji (Diş Eti Hastalıkları)

diseti.jpg

Diş Eti Kanamaları

Dişlerimiz, etrafını saran ve destek olan diş etleriyle birlikte çiğneme ve konuşma görevini üstlenir. Sağlıklı diş eti pembe renkte olup, sert bir kıvamda dişlerimize tutunur ve kanamaz. Aynaya baktığımızda kırmızı ve şişmiş  bir diş eti ile karşılaşıyorsak, diş etlerimizde bir sorun var demektir. Ağız kokusu ve  dişlerimizi fırçaladığımız zaman kanayan diş eti de diş eti hastalığının belirtileridir.
 
Yediğimiz besinler ve içeceklerden (özellikle  şekerli ve asitli içecekler) sonra dişlerimiz üzerinde gözle görülmeyen bir bakteri tabakası oluşur. Bakteri plağı dediğimiz bu tabaka düzenli fırçalanmayan ve bakımı ihmal edilmiş dişler üzerinde büyüyerek diş taşı oluşumunu başlatır. Diş taşları zamanla dişin etrafını sararak diş etinde çekilmelere, iltihap oluşumuna neden olur. Tedavi edilmezlerse dişi destekleyen kemiğin kaybına ve ileriki dönemde diş kaybına neden olabilirler. Diş hekimi tarafından yapılan diş eti tedavisi ve diş taşı temizliği ile  ağız kokusu, diş eti iltihabı, diş eti kanamaları önlenerek diş etleriniz sağlığına kavuşur.

Diş Eti Kanamasının Daha Sık Görüldüğü Durumlar

  • Gebelik döneminde,
  • Diyabet hastalarında,
  • Bayanlarda adet dönemlerinde
  • İlaç kullanımına bağlı durumlarda,
  • Strese bağlı hallerde,
  • Diş sıkma ve gıcırdatma durumlarında,
  • Ağız ve diş bakımının yeterli yapılamadığı durumlarda.

 

Denta Central Ağız ve Diş Sağlığı Kliniği'nde yapılan diş taşı tedavilerinde dişlerin üzerindeki diş taşları, diş plağı, kahverengi lekelenmeler, sigara-çay lekeleri  dişetlerinin durumuna göre bir veya bir kaç seansta, ultrasonik cihaz  ve  airflow sistemi  ile  temizlenmektedir.

Airflow Sistemi Nedir?

Airflow sisteminde hava, su ve toz kullanılır. Airflow sayesinde diş yüzeylerindeki ve diş aralarındaki plaklar mineye zarar verilmeden kolay ve etkili bir şekilde temizlenmektedir.

Diş Eti Hastalığı Nasıl Oluşur?

Diş plağı ve diş taşları gingivitis denilen diş eti hastalığını başlatır. Gingivitisin belirtileri diş etinde kızarıklık, diş eti şişmesi, kötü koku, sıcak ve soğuk içeceklerle oluşan diş hassasiyeti ve diş eti kanamalarıdır. Bu rahatsızlık tedavi edilmez ise periodontitis denilen, dişlerin etrafını saran kemiğin erimesine yol açan bir hastalığa dönüşebilir.

Kemik kaybı, dişlerde sallanmalara ve diş kayıplarına sebebiyet verir. Dişlerin etrafını saran diş taşları dişlerin kök yüzeylerini de açığa çıkarır. Korunmasız olan kök yüzeylerinde çürük başlangıçları oluşabilmektedir. Diş eti hastalıklarının diş hekimi tarafından gözden geçirilip, tedavi edilmesi gerekmektedir.

İyi bir ağız bakımı (dişlerimizin en az 2 defa ve 2 dakika süre ile fırçalanması, diş ipi  ve  antibakteriyel ağız gargaralarının kullanımı) tedavinin başarısını olumlu yönde etkileyip, bu hastalıkların tekrarını önlemektedir. 

Ağız, Çene ve Diş Sağlığı Bilgi & Randevu 444 77 99 veya info@centralhospital.com adresinden iletişime geçebilirsiniz.

YAKLAŞAN EĞİTİMLER

E-BÜLTEN

Gelişmelerden haberdar olmak için mail adresinizi bırakabilirsiniz.

İptal Et Kayıt Ol

İLETİŞİM FORMU

Central Hospital hakkında şikayet, görüş ve önerilerinizi bildirebilirsiniz.

b
x
a
r
e
d
c

Bize Ulaşın 444 77 99

Kocayol Cd. Kozyatağı Sk. No.5
Kozyatağı 34742 İSTANBUL

Copyright © 2017 Central Hospital Kozyatağı
Her Hakkı Saklıdır.