Cildiye (Dermatoloji)

Cildiye (Dermatoloji)

Koltuk Altı Botox Uygulaması

Botox Nedir?

Botulinum Toksini (Botox), yılan zehiri olarak halk arasında bilinmesine rağmen tıp dilinde “Clostridium Botulinum” adıyla anılan bakterinin salgıladığı bir toksindir.

 

Terleme Tedavisinde Botox Hangi Alanlara Uygulanır?

Son yıllarda terleme tedavilerinde kullanılan botox, özellikle koltuk altı, el ve ayaklarda görülen aşırı terlemeye karşı uygulanmaktadır.

 

Terleme Tedavisi Nasıl Yapılır?

Botox, koltuk altı, el ve ayaklarda terlemenin yoğun olduğu bölgelere ince uçlu iğnelerle enjekte edilir. Tedavi yaklaşık 15 dk sürmektedir. İşlem kolay ve güvenlidir. Botox terleme tedavileri her yaşta kadın veya erkeğe uygulanabilmektedir.

 

Botox’un Etkisi

Botulinum toksini kas içine enjekte edilerek aşırı kasılan kas ve kas gruplarında geçici güçsüzlük yaparak etkisini göstermektedir. Uygulama sonrası terlemede azalma bir hafta içerisinde gözlenir. Botox’ un etkisi ortalama 6 ile 8 ay kadar sürer, etkisi geçmeye başladığında tekrar uygulama yapılması gerekir.

Kozmetik uygulamalarda kullanılan botox miktarı minimaldir ve yaptıran kişide herhangi ciddi bir yan etkiye sebep olmaz.

 

Botox ve diğer kozmetik işlemler Uzman Dermatolog tarafından uygulanmaktadır.

Cildiye (Dermatoloji) doktorlarımızdan muayene randevusu almak için, 444 77 99 nolu telefondan arayabilir veya e-randevu hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

YAKLAŞAN EĞİTİMLER

E-BÜLTEN

Gelişmelerden haberdar olmak için mail adresinizi bırakabilirsiniz.

İptal Et Kayıt Ol

İLETİŞİM FORMU

Central Hospital hakkında şikayet, görüş ve önerilerinizi bildirebilirsiniz.

b
x
a
r
e
d
c

Bize Ulaşın 444 77 99

Kocayol Cd. Kozyatağı Sk. No.5
Kozyatağı 34742 İSTANBUL

Copyright © 2017 Central Hospital Kozyatağı
Her Hakkı Saklıdır.