Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi

Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi

Saç Ekimi

FUE Yöntemi

Dünyada şu an en popüler olan FUE (folliküler unite ekstraksiyonu) tekniğinde ise bir mikro motor sayesinde yine aynı bölgeden iki kulak arasındaki saçlı alandan tek tek alınan sağlıklı saç kökleri saçsız bölgelere yine özel cihazlar yardımı ile ekilir. Saç Ekimi Ünitemizde; saç analizi, saç bakımı ve saç ekimi konusunda hizmet veren uzman bir kadro görev yapmaktadır . Uzman ekip, saç ekimi alanında geliştirdiği yeni teknikler, kullandığı son teknoloji ekipman, steril ve hijyenik hastane ortamı ve plastik cerrahlar ile uzman saç ekim kadrosuyla hizmet vermektedir.

 

Saç Ekimi Nedir?

Saç Ekimi canlı kök naklini sağlayan ve lokal anestezi altında gerçekleştirilen bir işlemdir. Kişiler hayatları boyunca sahip olacakları saçlara birkaç saatlik bir işlem sonucu kavuşmaktadır. Eski ve klasik olarak kabul edilen saç ekim yönteminde iki kulak arasında dökülmemeye kodlanmış alandan çıkartılan saçlı deri şeridi mikro greftlere yani saç köklerine ayrılır. Daha sonra bu greftler yeni yerlerine tek tek özel ekipmanlar yardımı ile ekilir. Bu yönteme FUT (folliküler unite transplantasyonu) adı verilir.

 

Saç Ekim Süreçleri Nelerdir?

  • Saç ekimi operasyonlarında başın arka kısmındaki genetik olarak dökülmemeye kodlanmış kalıcı saçlar kullanıldığından; ekilen saçların dökülme ihtimali yoktur. Saçlar kişinin kendi saçlarıdır. Aynı renk ve karakterde çıkar. Uzatılabilir, boyanabilir…
  • Saç ekiminde sadece ekilen saçın miktarı ve alınma biçimi değil ekilen saçların yönü, ön saç çizgisinin doğallığı da çok önemlidir.
  • Saç ekim işlemi lokal anestezi altında ortalama 6-8 saat süren ve bu süre içerisinde kişinin sosyal ihtiyaçlarını televizyon izleyerek, kitap-gazete okuyarak giderebileceği sıkıntısız bir süreçtir. İşlem esnasında ve sonrasında herhangi bir ağrı olmamaktadır.
  • Kişi işlem bitiminden itibaren 2 gün dinlenerek günlük hayatına devam edebilir. Ekim ve alım bölgesinde 5. günden itibaren herhangi bir iz kalmamaktadır ve kişinin ekim yaptırdığı belli olmamaktadır.
  • Ekilen saçlar 3 hafta sonra geçici olarak dökülür ve 3. ayın başında yeni ve kalıcı sağlıklı saçlar çıkmaya başlar. Bu saçlar kişinin hayatı boyunca kullanacağı, uzatabileceği, fön çekebileceği, boyayabileceği kendi saçları olacaktır.

Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi doktorlarımızdan muayene randevusu almak için, 444 77 99 nolu telefondan arayabilir veya e-randevu hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

YAKLAŞAN EĞİTİMLER

E-BÜLTEN

Gelişmelerden haberdar olmak için mail adresinizi bırakabilirsiniz.

İptal Et Kayıt Ol

İLETİŞİM FORMU

Central Hospital hakkında şikayet, görüş ve önerilerinizi bildirebilirsiniz.

b
x
a
r
e
d
c

Bize Ulaşın 444 77 99

Kocayol Cd. Kozyatağı Sk. No.5
Kozyatağı 34742 İSTANBUL

Copyright © 2017 Central Hospital Kozyatağı
Her Hakkı Saklıdır.