Hızlı Randevu

Hastane Randevu talebim için aranmak istiyorum.

Hastane Randevu

Hastane Randevu talebimi şimdi oluşturmak istiyorum. RANDEVU AL

"Ücretlendirme hakkında bilgi almak için
444 77 99 numaralı çağrı merkezimizi arayabilirsiniz"

İmplant

İmplant

Sık Sorulan Sorular

İmplant ile ilgili sık sorulan soruların yanıtlarını aşağıda bulabilirsiniz.
Alternate Text

Çiğnemede Bir Sorun Olur mu?

İmplant yapıldıktan sonra ilk hafta yemek yemede biraz sıkıntı çekebilirsiniz. Yara iyileşmesi tamamlandıktan sonra normal çiğneme fonksiyonu kazanılmış olunur.

Alternate Text

Herkes İmplant Yaptırabilir mi?

İmplant her ne kadar yeterli kemik miktarı olan ve kemik yoğunluğu iyi olan herkese yapılabilse de öncelikli dikkat edilmesi gereken konu hastanın genel sağlık durumudur. Örneğin diyabet hastalığı dikkat edilmesi gereken önemli bir durumdur. Diyabet hastaları, ilaçlarını düzenli kullanıyor ve hekim kontrolü altındalarsa, kan şekeri düzeyleri belirli bir seviyede tutularak implant tedavisi yaptırabilirler.

Alternate Text

İmpant İşlemi Ne Kadar Sürer?

Uygulama süresi, uygulanacak olan implant sayısına ve hastanın çene kemiğine bağlıdır. Tek bir implant için bu süre yaklaşık 15-20 dakikadır. Çok sayıda implant yapılması ve ileri cerrahi işlemlerin uygulanması bu sürenin uzamasında etkilidir.

Alternate Text

İmplant Başarı Oranı Nedir?

İmplantın başarısı, implantın kemikle sağlıklı bir şekilde kaynaşması yani kemiğin implantı sıkıca sarması olarak değerlendirilmelidir. Sağlıklı bireylerde uzman hekimler tarafından yapılan implantlar %95-98 oranında bir başarıya sahiptir.

Alternate Text

İmplant İçin Yaş Sınırı Var mıdır?

İmplant kemik gelişiminin tamamlanmasından sonra yapılabilmektedir. Bu sebeple alt bir yaş sınırı vardır (18 yaş) ancak üst yaş sınırı bulunmaz; yaşlı ilerlemiş olan hastalara da implant yapılabilir.

 

Alternate Text

İmplant Nasıl Uygulanır? Ağrı Duyar mıyım?

İmplantlar çene kemiğine lokal anestezi altında uygulanabilir. Uygulama esnasında ağrı oluşturmaz.

Alternate Text

İmplant Ne Kadar Sürede Kaynar?

Yerleştirildikten sonra implantın kemik ile kaynaşması için belli bir süre beklenmektedir. Bu süreyi kemiğin yapısı, yoğunluğu, hastanın yaşı, şeker hastalığı gibi sistemik hastalıklar, yerleştirilen implantın boyutları ve yerleştirilen çeneye göre değişmektedir. Rutinde bu süre üst çenede 3 – 6 ay, alt çene daha yoğun olduğu için ortalama 2 – 3 ay beklenmektedir.

Alternate Text

İmplant Seçiminde Nelere Dikkat Etmeliyim?

Ülkemizde değişik fiyatlarda yüzlerce farklı markada implant firması bulunmaktadır. İmplant seçiminde karar verilecek marka iyi araştırılmalı, hekimin önerileri dikkate alınmalı ve marka bilinirliğine dikkat edilmelidir. Seçimi yapılacak olan implantın daha sonraki yıllarda gereksinim duyulduğunda ara parçalarına kolay ulaşılabilir olması diğer aranılacak özelliklerden biridir.

Alternate Text

İmplant Sonrası MR veya Tomografi Çekilmesinde Herhangi Bir Sakınca Var mı?

MR çekimi sırasında oluşan manyetik alandan dolayı mıknatıs özelliği olan materyalleri MR cihazı kendine doğru çeker. Dolayısıyla mıknatıs özelliği olan demir, çelik gibi materyalleri bulunduran kişilerde MR çekilmez. İmplant titanyumdan üretilir ve titanyumun mıknatıs özelliği yoktur. Dolayısıyla implant yaptıran hastalarımızın MR çektirmesinde herhangi bir sakınca yoktur. Tomografi çekilmesinde ise mıknatıs özelliğinin olup olmamasının herhangi bir önemi yoktur. İmplant uygulaması sonrası tomografi de çekilebilir.

Alternate Text

İmplant Uygulandıktan Sonra Zorluk Çeker miyim?

Yeterli kemik desteği olduğu müddetçe yani implant uygulaması için ileri bir cerrahi operasyona gerek kalmadığı takdirde, implant uygulaması diş çekiminden daha kolay ve konforlu bir işlemdir. Operasyon sonrası biraz şişlik ve ağrı olabilir. İmplant vücudumuzun dokuları ile en uyumlu materyal olan titanyumdan üretilmektedir. Dolayısıyla allerji yapması beklenmez.

Alternate Text

İmplant Yapıldıktan Sonra Neler Yiyebilirim?

İlk 2 saat herhangi gıda alınmaması ve ilk hafta yumuşak diyet ile beslenilmesi önerilir. Sıcak ve baharatlı yiyeceklerin (acılı ve ekşi gıdalar) yara iyileşmesi tamamlanana kadar yenmemesi tercih edilir.

Alternate Text

İmplantın Bakımı Nasıl Olmalı?

İmplant kemikle kaynadıktan sonra üzerine protez diş yapılır. Dişler her yemekten sonra fırçalanmalı, implant etrafında biriken yemek artıkları diş ipi ve dişlerin arasını fırçalamada kullanılan ara yüz fırçası ile temizlenmelidir. Aksi takdirde implant etrafında biriken yemek kalıntıları zararlı bakteri ve diğer mikroorganizmaların yerleşmesine neden olur. Bu mikroorganizmalar implant etrafında iltihaplanmaya yol açabilir. Yeterli bakım yapılmazsa implant üstü protezin diplerinde diş taşları oluşur. Bu taşlar dişeti çekilmelerine ve kemik erimelerine neden olur. Dolayısıyla implantın açığa çıkması ve enfeksiyon sonucu implant kayıplarına neden olur.

Alternate Text

Köprü mü Tercih Etmeliyim, İmplant mı?

Köprü mü yoksa implant mı yaptırılması gerektiği hastalarımızın en fazla kararsız kaldığı konulardan biridir. Bu elbette öncelikle ağız yapısı ve dişin durumu ile ilgilidir. Bu nedenle öncelikle hekim tarafından gerekli muayene yapılmalı ve uygun tedavi yöntemi belirlenmelidir. Ancak şunu da belirtmek gerekir ki implantın köprü uygulamasına oranla birçok avantajı vardır. İmplant geleneksel köprü ve protezlere göre daha iyi konuşma ve çiğneme fonksiyonu sağlar ve daha uzun ömürlüdür. Dişeti ve kemiği desteklediği için köprü protezlere oranla daha doğal ve estetik sonuçlar verir.

YAKLAŞAN EĞİTİMLER

E-BÜLTEN

Gelişmelerden haberdar olmak için mail adresinizi bırakabilirsiniz.

İptal Et Kayıt Ol

İLETİŞİM FORMU

Central Hospital hakkında şikayet, görüş ve önerilerinizi bildirebilirsiniz.

b
x
a
r
e
d
c

Bize Ulaşın 444 77 99

Kocayol Cd. Kozyatağı Sk. No.5
Kozyatağı 34742 İSTANBUL

Copyright © 2017 Central Hospital Kozyatağı
Her Hakkı Saklıdır.