Hızlı Randevu

Hastane Randevu talebim için aranmak istiyorum.

Hastane Randevu

Hastane Randevu talebimi şimdi oluşturmak istiyorum. RANDEVU AL

"Ücretlendirme hakkında bilgi almak için
444 77 99 numaralı çağrı merkezimizi arayabilirsiniz"

Nöroloji

Nöroloji

Uyku Testi ( Polisomnografi )

Uyku Testi Nedir ?

Polisomnografi; horlama, uyku apne, uykuda periyodik bacak hareketleri gibi uyku bozukluklarının tanısında kullanılan ve gece uykusu boyunca hastanın beyin dalgalarının, göz hareketlerinin, solunum faaliyetlerinin, kanındaki oksijen yüzdesinin ve kas aktivitesinin en az 6-8 saat süreyle ölçülmesi ile yapılan incelemenin adıdır.

Evinizin Konforunda Uyku Testi Rahatlığı

Central Hospital'ın deneyimi teknisyenlerinin kullandığı mobil polisomnografi cihazı ile kendi yatağınızda hastane stresine girmeden, doğal uykunuzda , güvenle uyku testi yaptırabilirsiniz. Uyku probleminizin nedenlerini bu test sayesinde öğrenebilir tedavinizi planlayabilirsiniz.

Evde Uyku Testi Nasıl Yapılır ?

Uzman uyku teknisyenlerimiz randevulaşılan saatte evinize gelir. 15 dakika içerisinde polisomnografi cihazı elektrotlarının bağlantılarını hazır hale getirir, kayıt almaya başlar ve evden ayrılır. Ertesi sabah erkenden evinize gelerek cihazı ve içindeki kayıtları incelenmek üzere teslim alır.

İşlem Öncesi Hazırlıklar Nelerdir ?

Saçların temiz olması gereklidir. Temiz saç, saçlı deri elektrotlarının sağlıklı yapıştırılabilmesi için önemlidir. Duş sonrası nemlendirici kullanmamalı ve saçlara sprey, öle ve yağ içeren ürünler sürülmemelidir. Varsa ojeler ve takma tırnaklar çıkartılmalıdır.

Uyku Testinde Neler Yapılır ?

Teknisyen çalışma öncesi yaklaşık 30 - 45 dakika arası süren;

  • Kafa bölgesine beyin dalgalarını ve göz hareketlerini gösteren 12 EEG elektrotu,
  • Solunum hareketlerini gösteren göğüs ve karın kemerleri,
  • Kalp ritimlerini gösteren göğüs elektrotları,
  • Bacak hareketlerini gösteren bacak elektrotları,
  • Kas tonüsünü gösteren çene elektrotları,
  • Mikrofon ve oksijen satürasyonunu gösteren parmak probu takar.

Bu elektrot ve sensörler aracılığı ile gece boyunca beyin dalgaları, kalp elektrosu ( EKG ), solunum hareketleri ve solunum sesleri, göz hareketleri, bacak kas aktiviteleri, nabız ve kandaki oksijen düzeyi kayıt edilecektir.

Elektrotlar bağlanırken ve bağlandıktan sonra kayıt başlatılana kadar televizyon seyredebilir veya kitap okuyabilirsiniz. Uykunuz geldiğinde ışıklar kapatılır ve uyku çalışması başlatılır.

Raporu Nasıl Alabilirim ?

Uyku testinde toplam 1000 sayfaya yakın veri gece boyunca kayıt edilmektedir. Tanı konulabilmesi için bu veriler yeniden incelenerek Nöroloji Uzman Hekim tarafından yorumlanacaktır. Hasta danışmanı en kısa sürede sizi arayarak raporunuzun hazır olduğunu bildirecektir.

Nöroloji doktorlarımızdan muayene randevusu almak için, 444 77 99 nolu telefondan arayabilir veya e-randevu hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

YAKLAŞAN EĞİTİMLER

E-BÜLTEN

Gelişmelerden haberdar olmak için mail adresinizi bırakabilirsiniz.

İptal Et Kayıt Ol

İLETİŞİM FORMU

Central Hospital hakkında şikayet, görüş ve önerilerinizi bildirebilirsiniz.

b
x
a
r
e
d
c

Bize Ulaşın 444 77 99

Kocayol Cd. Kozyatağı Sk. No.5
Kozyatağı 34742 İSTANBUL

Copyright © 2017 Central Hospital Kozyatağı
Her Hakkı Saklıdır.