Hızlı Randevu

Hastane Randevu talebim için aranmak istiyorum.

Hastane Randevu

Hastane Randevu talebimi şimdi oluşturmak istiyorum. RANDEVU AL

"Ücretlendirme hakkında bilgi almak için
444 77 99 numaralı çağrı merkezimizi arayabilirsiniz"

Excimer Laser Tedavisi

Excimer Laser Tedavisi

Excimer Lazer Nedir?

Argon-florid gaz karışımının elektrikle uyarılması ile elde edilen, 193 nm dalga boyutuna sahip UV lazerdir. 25 yılı aşkın bir süredir kırma kusurlarının tedavisinde kullanılmaktadır. İnanılması güç bir hassasiyete sahiptir.

Kimler Lazer Tedavisinden Faydalanabilir?

18–60 yaş arası bazı sistemik hastalığı (diabet - romatizma vb.) ve kronik göz hastalığı (glokom vb) olmayan, 12 dereceye kadar miyoplar, 6 dereceye kadar hipermetroplar ve 6 dereceye kadar astigmatlar bu tedaviden yararlanabilir.

Gözlerimin Uygun Olup Olmadığı Nasıl Anlaşılır?

Detaylı Göz Muayenesi

Görme dereceniz, göz bozukluğunuzun tespiti, göz tansiyonu ölçümü, biyomikroskopik inceleme yapılır. Ardından göz bebekleri damla ile büyütülüp göz numaraları damlalı olarak tekrar belirlenir ve ayrıntılı olarak göz dibi (retina damar yapısı ve göz sinirleri) muayenesi yapılır.

Muayenede damla ile göz bebekleri büyütüleceğinden, ışıktan rahatsızlık ve görmede bulanıklık olabilir ve 24 saat sürebilir. Otomobil kullanacakların bu durumu dikkate almaları gerekmektedir.

Tetkikler

Detaylı göz muayenesine ek olarak korneal topografi, pakimetri ve pupillometre yapılır. Bu tetkiklerle kornea tabakasının şekli ve kalınlığı değerlendirilir.

Topografi

Eye-Sys, Topolaser ve Orbscan tetkikleri ile ayrıntılı olarak gözün kornea tabakasının topografik haritası belirlenir.

Pakimetri

Kornea kalınlığının ölçümü yapılır. Kornea kalınlığı, uygulanacak cerrahi yöntemin belirlenmesi açısından son derece önemlidir.

Pupillometri

Göz bebeğinin çapının ölçülmesi işlemidir. Gözbebeği ışık şiddetine göre büyüyüp küçülür ve bazı kişilerde yapısal olarak gözbebeği daha geniştir. Özellikle bu kişilerde tedavinin bu ölçüme göre planlanması lazer sonrası ışık parlaması, görüntüde dağılma, gece görüş problemleri ve halo gibi istenmeyen durumları önlemeye yöneliktir.

Muayeneye Gelmeden Önce Yapılması Gerekenler

Yumuşak lens kullananlar 1 hafta, gaz geçirgen yarı sert lens kullananlar 3 hafta öncesinden lenslerini bırakmalıdırlar.

 

 

 

En Çok Arananlar

Son Kullanılanlar

Son Eklenenler

YAKLAŞAN EĞİTİMLER

E-BÜLTEN

Gelişmelerden haberdar olmak için mail adresinizi bırakabilirsiniz.

İptal Et Kayıt Ol

İLETİŞİM FORMU

Central Hospital hakkında şikayet, görüş ve önerilerinizi bildirebilirsiniz.

b
x
a
r
e
d
c

Bize Ulaşın 444 77 99

Kocayol Cd. Kozyatağı Sk. No.5
Kozyatağı 34742 İSTANBUL

Copyright © 2017 Central Hospital Kozyatağı
Her Hakkı Saklıdır.